Kadınlar Sitesi

Saç ektirme hakkında bilmek istedikleriniz

 

Saç ektirme hakkında bilmek istedikleriniz

Kişide saç dökülmesinin birçok sebebi vardır. Normal saç dökülmeleri, yıl içinde herhangi bir mevsimde belli oranlarda dökülür ve yerine bir süre sonra yenileri çıkar. Bu döngü yaşam boyunca bu şekilde devam eder.

Bunun yanında geri dönüşümü olmayan saç dökülmeleri de yaşanır. Özellikle erkeklerde sıkça rastlanan geri dönüşümsüz saç dökülmeleri kellik sorununu ortaya çıkardığı için birçok erkek saç ektirme operasyonuna başvurmaktadır.

Erkeklerde Saç Dökülmesi

Erkeklerde daha sık görülen saç dökülme sorunu çoğu zaman genetik sebeplerden kaynaklanır. Çok erken yaşlarda bile saç dökülmesi sorunu yaşayıp da saç ektirme işlemi uygulatan birçok erkek vardır.

blank

saç ektirme

Kadınlarda Saç Dökülmesi

Genelde her 10 kadından ikisinde saç dökülme sorunu vardır. Çoğu kadında menopoz döneminde saç dökülme hızı artar.

Saç ektirme işlemlerinden en çok kullanılan FUE yöntemi ile saç ektirme operasyonudur.

Fut Yöntemi İle Saç Ektirme:

Uzun yıllardır FUE ve FUT yöntemi ile saç ekimi güven içinde yapılmaktadır. Oldukça başarılı sonuçlar veren fue ve fut saç ekim yöntemlerinde, bireyin ensesinden saçlı doku çıkarılır ve saç olmayan bölgeye nakledilir.

Saç ekimi ameliyatı öncesinde yapılması gerekenler:

Saç ektirmeye karar verdiğinizde, ameliyat öncesinde aspirin gibi kan sulandıran ilaçlardan asla kullanmayın. Saç ektirme gününüzden önceki 2 hafta içinde böyle kan sulandıran ilaçlar kullanmış iseniz bunu doktorunuza mutlaka bildirin.

Belli vitamin ilaçları alıyorsanız ameliyattan 3 önce kullanmayı bırakın.

Sürekli devam eden bir hastalığınız veya alerjik sorunlarınız var ise doktorunuza ameliyattan önceki görüşmelerinizde bu durumu bildirin.

Saç ekimi için en doğru saç ekim merkezini seçebilmek

Saç ektirmek istediğinizde gidecek olduğunuz merkezin sağlık bakanlığınca onaylı, ruhsatlı olmasına, ameliyathanesi olan bir cerrahi merkez olmasına, sağlık kuruluşu bünyesinde Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi uzmanlarının olmasına özen gösterin.

Saç ekimi için belirli bir yaş sınırlaması var mıdır?

Özellikle erkeklerde 30 lu yaslardan sonra saç dökülme hızı artar. 30 lu yaşlardan sonraki kişilere güvenle saç kim işlemi yapılabilir.

Saç ekimi ne kadar sürer?

Saç ekim operasyonları ortalama 4 ila 8 saat kadar sürer. Saç ektirdikten 2 gün sonra normal hayatınıza dönebilirsiniz. Lokal anestezi ile yapılmaktadır.

Saç ekiminin hasta sağlığı açısından herhangi bir dezavantajı var mıdır?

Saç ekimi operasyonunun ne kısa vade ne de uzun vadede sağlık açısından hiçbir yan etki göstermediği bilinmektedir.

Saç ekimi birden fazla uygulanabilir mi?

Saç ekimi yapıldıktan sonra başka alanlarda saç dökülmeleri devam ederse, bu bölgelere de yeni bir saç ekim işlemi yapılabilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ