Kadınlar Sitesi

Türk Doktorundan Bir İlk

Ünlü estetik cerrahı Dr. İlker Manavbaşı’nın estetik burun ameliyatları akabinde oluşan burun sırtı düzensizliklerini yok etmek

amacıyla geliştirdiği tekniği, dünyanın en prestijli dergilerinden biri olan Aeshetic Plactic Surgery dergisinde yayımlandı.

Estetik burun ameliyatları sonrası oluşan burun sırtı düzensizliklerini gidermek için geliştirdiği yöntemle ilgili açıklama yapan Dr. İlker Manavbaşı, “Estetik burun ameliyatı, bütün insanların en çok ilgisini çeken, her zaman onları en çok büyüleyen estetik ameliyatların başında gelmektedir. Yüzümüzün ortasında yerleşmiş olması nedeniyle, hemen hemen bütün herkes tarafından yüz güzelliğinin ayrılmaz bir parçası olarak kabul edilmektedir” şeklinde konuştu.

“BURUN ÇÖKMESİNE SON”
Dr. İlker Manavbaşı sözlerine şöyle devam etti: “Bir estetik cerrahı olarak, burun ameliyatlarını yaparken dikkat ettiğim en temel özellikblank nefes almanın rahatlatılması ya da ameliyat öncesinde problem yoksa, bunun korunmasıdır. Pek çok hastamdan ve burun ameliyatı geçirip nefes almakta zorlanan kişiler tarafından dile getirilen ameliyattan sonra ‘burnum çöker mi?’ sorularıyla senelerce karşılaştım. Bunun üzerine geliştirdiğim tekniğimi son dört senedir yaklaşık 1000 hastamda büyük bir başarıyla kullandım.

Bu başarı üzerine elde edilen sonuçlarımla ilgili olarak yazdığım makale dünyanın en prestijli estetik dergisi olan Aeshetic Plactic Surgery Ağustos 2011 sayısında yayımlandı. Ve kısa süre içinde Çin’den Hindistan’a Amerika’dan İtalya’ya birçok ülke üniversitelerinden konuşma için davet aldım. Kısacası şöyle diyebiliriz “burun çökmesine son” diye konuştu.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ