Kadınlar Sitesi

Göğüs estetiği hakkında genel bilgiler

Estetik göğüs ameliyatları çok genel tanımlara sahip bir estetik ameliyat türü. Estetik göğüs ameliyatında 3 temel ameliyat türü vardır.

• Göğüs dikleştirme estetik ameliyatı
• Göğüs büyütme estetik ameliyatı
• Göğüs küçültme estetik ameliyatı

Bu üç göğüs estetiği dışında göğüs uçlarına yapılan estetik ameliyatlar, meme kanseri olmuş ve bu yüzden göğsü alınmış bir kadına alınan göğsünün yerine yeni bir göğüs yapılması için yapılan estetik göğüs ameliyatları, erkeklerde kötü bir görüntüye sebep olan göğüs büyümesini yok etmek için yapılan estetik göğüs ameliyatları gibi birkaç tane daha göğüs estetik ameliyat türleri vardır.

Estetik göğüs büyütme ameliyatlarında yaşanabilecek risk ve zararlar

Estetik göğüs ameliyatlarını diğer estetik ameliyatlarından farklı kılan en büyük özellik göğüslerin içine yabancı bir madde olan silikon protezlerin konulması işlemidir.

Her estetik ameliyatta kan birikmesi ya da iltihaplanma gibi sorunların çıkma riski olduğu gibi estetik göğüs ameliyatlarında da bu riskler mevcuttur. Ancak göğüs estetiklerinde en büyük risk göğüs büyütme ameliyatlarında göğüslere konulan silikonların zaman içinde reaksiyonlara sebep olabilme ihtimalidir. Bu reaksiyonlar silikonun çevresinde kapsüllere sebep olabilir ve böylece sert dokular meydana gelebilir. Böyle durumlarda tedavi edici yöntemler uygulanabilir ancak son çare protezlerin yani silikonların çıkarılması olabilir. Yeni jenerasyon silikon protez ürünleri kapsül riskine karşı daha dayanıklı üretiliyor ancak azda olsa kapsül riski var olabiliyor.
Göğüslere takılan silikonlar, protezler zaman içinde hiçbir sorunda çıkarmayabilir. Böyle durumlarda kişi bebeğini emzirebilir, spor yapabilir yani kısacası normal hayatına kaldığı yerden devam edebilir.

Estetik göğüs ameliyatları sonrasında neler yaşanıyor?

Estetik göğüs ameliyatı yapıldığında göğüslerde, kesi atılan yerlerde emilebilen dikişler ile kapatılıyorsa ve ardından bu dikişler bantlar ile kapatılıyorsa, estetik göğüs ameliyatı olan kişi ameliyat sonrası dönemi daha rahat geçiriyor. Çünkü hem dikiş aldırma derdi kalmıyor hem bu şekilde banyo yapabiliyor hem de iyileşme süreci hızlanıyor.

Bunun dışında bazı durumlarda estetik göğüs ameliyatı bitiminde drenler takılması gerekebiliyor.

Estetik göğüs ameliyatlarından sonra genelde en geç 1 hafta 10 gün içinde ameliyatla ilgili hiçbir sorun kalmıyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ