Kadınlar Sitesi

Ispanak Püreli Minderde Yumurta

Malzemeler:
*6-7 Tane taze yumurta
*2 Yumurta kadar yağ
*4-5 Dilim bayat ekmek
Hazırlanması
Domates salçasını ve ıspanak püresini reçetelerindeki malzeme ile hazırlayınız. Ekmeği yumurta sayısınca, 1 cm. kalmlıkta ve bir bardak ağzı çapında dairelere kesiniz. Sonra ortalarına, yumurtaların oturabileceği büyüklükte oyarak yuvalar yapıp, yağda kızartınız. (Halkalar yumurta çapından biraz küçük olmalı.)
Yumurtaları bir tülbentle gevşecik çıkınlayınız. Sonra hepsini gömecek derinlikte kaynar su içine bırakıp kapak örtünüz. Hızlı kaynatarak ancak akları pişecek kadar (5 dakika) haşlayıp, hemen başka bir kaptaki soğuk su içine bırakınız. Daha sonra patlamamasına dikkat ederek kabuklarını soyup, gene su içine bırakınız.Sofraya alacağınız zaman, yumurtaları su içinde el dayanacak ısıya getiriniz. Soğumuş ise püreyi de karıştırarak ısıtınız. Püreyi tabağın ortasına koyup çevresine ekmek minderleri yerleştiriniz. Sonra yumurtaları geniş taraflarından minderlerdeki yuvalara oturtunuz. Üzerlerine salçayı gereği kadar dökünüz.
NOT : Yumurtalar buzdolabında durmuş ise önce normal ısıda bir saat kadar bırakıp, sonra haşlayınız. Aksi halde kaynar suya atar atmaz çatlar.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ