Kadınlar Sitesi

Yuvarlak Kalçalar İçin Jimnastik Hareketleri

Kalçalarınızı yuvarlayacak olan jimnastik:
Kalça hattı kadın siluetinin güzelliği üzerinde mühim rol oynar. Kalçaların yuvarlak olması, beli ince gösterdiği gibi, bacakların düzgünlüğünü de meydana çıkarır. Biçimli ve ger­gin kalça sahibi olmak için, aşağıdaki hareketleri her gün muntazaman yapmanız lâzımdır:
1 — Elleriniz ensenizde olduğu halde yere diz çökün. Son­ra kollarınızın durumunu bozmadan, ayaklarınızın önce sağı­na, sonra soluna oturun (20 kere).
2 — Ayakta durun, ellerinizi kalçalarınıza dayayın ve ba­caklarınızı açın (ayakların uçları dışarıya bakacaktır). Bir bacağınızı gayet gergin tutarken, öteki dizinizi yere bükün. Ayaklarınızın durumunu bozmadan doğrulun ve aynı hareketi öteki dizinizi bükerek tekrarlayın (15-20 kere).
3 — Yandaki şekilde yürüyün: bir bacağınızı yere pa­ralel bir hat teşkil edecek şekilde kaldırın. O ayağınızın ucu­nun yeri göstermesine dikkat edin; öteki ayağınızın tabanı bu arada yere yapışık olacaktır. Bu hareketi her bacak için 3 er kere tekrarlayın.
4 — Aynı hareketi bacağı öne uzatıp kaldıracak yerde ya­na açarak tatbik edin. İlk zamanlar dengenizi muhafaza et­mekte güçlük çekerseniz, bir sandalyenin arkasına abanın.
5 — Sırt üstü yere uzanın ve dizlerinizi kaldırarak göğ­sünüze değecek şekilde bükün. Bundan sonra omuzlarınızın vaziyetini değiştirmeden, kalçalarınızı belinizin etrafında, dizlerinizi sıra ile sağda ve solda yere

> değdirecek şekilde dön­dürün.
6 — Diz çökün; kollarınızı yana açın. Şimdi sırtınızı sağa doğru yaylandırarak ayaklarınızın soluna oturun. Doğru­lun ve aynı hareketi sağa oturacak şekilde tekrarlayın (10-15 kere).

Bu hareketleri yaklaşık 1 ay yaptığınızda kalçalarınızın giderek yuvarlak bir şekil aldığını ve çok daha çekici göründüğünüzü göreceksiniz. Kalça egzersiz hareketlerini belli bir disiplin dalininde hiç aksatmadan programı bozmadan sürdürmeniz gerekir. Sadece zayıf olmak yetmez zayıflamakla birlikte düzgün bir vücuda da sahip olmak gerekir. Hatta biraz kilolu olup düzgün kalçalara sahip olmak emin olun çok daha çekici kılacaktır sizi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ