Kadınlar Sitesi

Kış Mevsiminde Cilt Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Hava sıcaklıkları cildimizi olumsuz etkiler. Bu olumsuzluklardan en az derece de etkilenmek için belli önerileri dikkate almalıyız.
Öncelikle güne sıcak bir duşla başlamak her zaman iyidir. Duştan çıkmadan önce vücudunuza soğuk ve sıcak su şoklaması yapın. Böylece vücudunuz uyarılarak tüm hücreleriniz harekete geçer. Bu sayede kan dolaşımınız hızlanır.
Kışın soğuktan kuruyan bir cilde sahip olmak istemiyorsanız yazın olduğu gibi kışında nemlendirici kullanmanız şart. ve bu durumda dudaklarınızı unutmayın. Özelliklede kışın bayanların dudakları sık bir şekilde çatlar. Bu çatlamayı önlemek için nemlendirici kullanmak çok işe yarar.

Çinliler yıllardır çok önemli ve güzel bir yöntem kullanır hem de bu yöntem çok basit iki madde ile yapılır. Bu maddelerden biri ılık su diğeri ise limondur. Ilık suyun içine limonu sıkın ve afiyetle için. Bu ılık su ve limon karşımı vücudunuza enerji verecektir. Bu sayede kışın fazla üşümeyeceksiniz. Aynı zamanda ılık su ve limon karışımı iyi bir detoks karışımıdır. Safra kesenizi ve karaciğeriniz başta olmak üzere vücudunuzdan tüm kötü bileşenleri atar. Bu sayede cildiniz sürekli yenilenir.

Uyku düzeninizi kontrolden geçirin. Uyku bizler için çok önemlidir. Ortalama yedi ya da sekiz saatlik bir uyku hem vücudumuzun kendisini yenilemesi hem de bizim gün içinde kendimizi beden olarak da psikolojik olarak da iyi hissetmemize neden olacaktır. İyi bir uyu sonrasında bağışıklık sistemimize varana kadar güçlenmiş oluruz. Aynı zamanda iyi bir uyku çekmiş bir insanın duyduğu rahatlık ve huzur ile uyuyamamış ya da düzensiz bir uyku sistemine sahip bir insanın duyacağı huzur ve rahatlık arasında çok belirgin farklar olacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ