Kadınlar Sitesi

Cilt Lekeleri Tedavisi

  • 17 February 2011

Özellikle son yıllarda, güneşin zararlı ışınlarının artması sebebiyle, cilt lekelerinden şikâyeti olan kişilerin sayısında gözle görülür bir artış yaşanmaya başlanmıştır.

Cilt lekelerinin birden fazla tipi vardır. Bazı cilt lekelerinin cildin üst tabakalarında oluşabilir, bazı cilt lekeleri derinin daha alt tabakalarına yerleşmiş olan cilt lekeleridir.

En sık şikâyet edilen cilt lekesi güneş lekeleridir. Güneşin zararlı ışınlarından kaynaklanan güneş lekelerinin yanında, kişinin yaşadığı hormanal değişimlerden kaynaklanan cilt lekeleri, gebelik döneminden kaynaklanan cilt lekeleri, kişinin kullandığı kalitesiz makyaj malzemelerinden veya kalitesiz cilt bakım ürünlerinin kullanılmasıyla oluşan cilt lekeleri, ergenlik dönemindeki sivilce aknelerin sıkılması yoluyla oluşan cilt lekeleri gibi birçok farklı cilt lekesi sebepleri vardır.

cilt lekeleri

Cilt lekeleri nasıl geçer sorusunun cevabına gelince, her cilt lekesine her cilt leke tedavisi uygulanmaz. Bazı cilt lekelerini geçirmek için lazer tedavisi çok iyi gelirken, kimi cilt lekelerini geçirmek için kesinlikle lazer tedavisi uygulanmayabilir. Bazı cilt lekeleri için peeling yani cildin üzerindeki ölü hücreleri temizleme yöntemi kullanırken bazı kişilerin cilt lekeleri için peeling uygun olmayabilir.

Cilt lekeleri nasıl geçer? Bu sebeple hangi cilt lekesinin hangi cilt leke tedavi yöntemi ile yok edilmesine, kaç seans sürmesi gerektiğine, seanslar arasında ne kadar süre bırakılması gerektiğine mutlaka bir dermatolog kara vermelidir. Çünkü cilt leke tedavisi ciddi ve uzmanlık isteyen bir alandır ve en ufak yanlış bir uygulama cilt lekelerini geçirmediği gibi farklı cilt sorunlarına da yol açabilir.
Sonuç olarak cilt leke tedavilerinde en iyi iki yöntem
1) Lazer tedavisi ile cilt leke tedavisi
2) Peeling yani cilt soyma yöntemi ile cilt leke tedavisidir.

zp8497586rq
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ