Kadınlar Sitesi

Çin takvimi

Çin takvimi nedir?

Çin takvimi, doğacak olan bebeğinizin cinsiyet tahminini önceden bilmenize hatta belirlemenize fayda sağlayan, insanlık tarihinin en eski takvim sistemidir. Doğacak bebeğin cinsiyetinin tahmin edilmesi veya belli hesaplar yapılarak doğacak bebeğin cinsiyetinin belirlenmesi için onlarca çeşit çizilmiş hesaplanmış yöntemler vardır. Ancak en çok riayet edilen yöntem Çin takvimi yöntemidir

Kaynağı tam olarak bilinmeyen Çin takviminin ortalama 700 yıl önce Çinli astrologlar tarafından hazırlandığı iddia edilmektedir. Çin takviminin orijinal tablosu Pekin Bilim Enstitüsünde himaye edilmektedir.

blank

Çin takvimine göre doğacak olan bebeğin cinsiyetinin doğru belirlenmesi için anne adayının hamile kaldığı yaşı ve ayı tam olarak doğru bilinmesi gerekir. Bu bilgiler doğrultusunda bebeğin cinsiyeti büyük olasılıklı doğru tahmin edilebilir. Yalnız burada anne adayının yaşını hesaplarken dikkat edilmesi gereken önemli bir husus vardır. Yaşınızı Çin takvimi tablosundaki aylara ve yaş bilgilerine göre hesaplamalısınız ve buda gerçek yaşınızın ortalama 2 yıl daha fazlasına tekabül eder. Eski zaman Çinlileri Çin takvimi ile yaptıkları bebek cinsiyet belirleme tahminlerinin yüzde 99 doğru çıktığını belirtirler.

Çin takviminin bebeğin cinsiyetini belirlemesi için kullandığı tablonun aslında bilimsel olarak hiçbir değeri yoktur. Ancak eğlenceli ve genelde doğru tahminler ortaya çıkardığı için sık sık kullanılır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ