Kadınlar Sitesi

Bebeğin cinsiyetinin tahmin edilmesi

Doğacak olan bebeğin cinsiyetinin doğumdan önce belirlenmesi için bir çok yöntem mevcuttur. Çiftler doğacak bebeğinin cinsiyetini tahmin edebilmek için bazı metotlara başvurur. Bebeğin cinsiyet tahmini için tıp alanında yapılan bazı metotların yanında bazı batıl inançlara da anne adaylarının ilgi gösterdiği bilinir. Bunun yanında Çin takvimi de bebeğin cinsiyetinin tahmin edilmesi için kullanılan yöntemlerden biridir.

Bebeğin cinsiyet tahmininde veya cinsiyet belirlenmesinde inanılan batıl inançlar

Halk arasında bilimsel hiçbir gerçekliği olmamasına rağmen gebe kalmaya karar verilmeden önce bazı kulaktan dolma bilgiler istenilen bebeğin cinsiyetine göre uygulanıyor.
blank

Erkek çocuk sahibi olmak isteyenlerin bol kırmızı et tüketmesi gerektiğine, tuz tüketmemesi gerektiğine, baba adayının bol bol gazlı içeceklerden içmesi gerektiğine inanılmaktadır.

Kız çocuk sahibi olmak isteyenlerin bol bol balık tüketmesi ve çok tatlı yemesi gerektiğine inanılıyor.

Ay hilal şeklinde olduğu gecede hamile kalınırsa bebeğin erkek olacağına inanılıyor.

Kız çocuğu sahibi olmak isteyenlerin ayın çift haneli günlerinde ilişkiye girmesi gerektiğine inanılıyor.

Tabii ki bunların hepsi tıp alanında bir geçerliliği olmayan tamamen batıl inançlardır.

Bunun yanında yine tıbbi alanda geçerli olmasa sık sık başvurulan cinsiyet tahmin etme yöntemlerinden biri de Çin takvimidir.

Çin takvimine göre anne adayının hamile kalacağı yaş ile hamile kalacağı ayın kesiştiği kutuda yazan cinsiyetin, doğacak çocuğun cinsiyeti olacağına inanırlar.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ