Kadınlar Sitesi

Sütünüzü nasıl artırabilirsiniz?

Bebeğiniz doğtuktan hemen sonra emzirmeye başlayabilirsiniz.Bebeğiniz ufak olsada az fakat sıksık emzirin.Böylelikle göğüsde süt beklememiş olur ve göğsünüz de süt dolumu oluşur.Bebeğinizi belli sürede değil göğsünüzü boşaltana kadar emzirin.Birini emditen sonra diğer göğsünüze çvirin.Sütünüz ilk zamanlarda çok olabilir fazla olan sütü pompayla sağabilir ve göğsünüzü boşaltabilirsiniz.

Biberon yada emzik verilmemeli.Bebeğinize usanmadan emzirmeye devam edin.Çünkü ilk zamanlar göğsünüzde uyuyarak emebilir.Bunuda usanmadan yapın.Uyuyor diyerek emme işlemini bırakıp işim var şimdi hemen biberonla mama yapar veririm demeyin.Bebek biberondan çok gelmesine aldanıp göğsünüzden gelen sütü azsısnıp zamanla bırakabilir.

Bol bol sıvı tüketin.Bol bol su, meyve suyu tüketin.Yeşillik tüketin.Bazen de bazı rivayetlere göre bulgur pilavı, soğan vs.bazı annelerin sütünü artırdığı gibi bazı anneler de bu pek fayda etmemiştir.

Beslenmemize dikkat etmelisiniz.Kurufasulye,nohut,mercimek vs.baklagiller , et ,balık ,tavuk gibi besin değeri yüksek olan besinler yenmeli.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ