Kadınlar Sitesi

Seren Serengil: Uçurumun kenarından döndüm!

Geçirdiği mide küçültme ameliyatı sonrası ‘Dumping sendromu’na yakalanan ve 43,5 kiloya kadar düşen Seren Serengil, geçtiğimiz cuma günü bir operasyon daha geçirmişti.

Sağlık durumu hakkında bilgi veren Serengil, kendisine sevgilisi Mustafa Rahman Tohma’nın baktığını belirterek, “Bağırsağımdaki dikişlerimden dolayı ağrılarım var. Uçurumun kenarından döndüm!” dedi

2016’da midesinden ameliyat olan ardından da hızla kilo vermeye başlayan Seren Serengil (50), sıkıntılı dönemden geçiyor. ‘Dumping sendromu’yla mücadele eden şarkıcı, karaciğer, pankreas ve böbreklerinin iflas etmek üzere olduğunu söylemişti.

Geçtiğimiz cuma günü ameliyat olan Seren Serengil, sosyal medya hesabından sağlık durumuyla ilgili hayranlarına bilgi verdi.

“AĞRILARIM VAR”

Sevgilisi Mustafa Rahman Tohma ile hastane koridorunda çekilen bu karesini yayınlayan Serengil, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

Bugün daha iyiyim… Kan torbam ve direnlerim yarın çıkacak. Saatte bir yürüyorum. Sağ olsun Mustafa Rahman Tohma bakıyor, yürütüyor, yediriyor ve tuvalet yaptırıyor. Ameliyatım dualarınızla iyi geçmiş, doktorum söyledi. Bağırsağımdaki dikişlerimden dolayı ağrılarım var.

“ZORLU BİR YOLCULUK BENİ BEKLİYOR”

Uçurumun kenarından döndüğünü söyleyen şarkıcı, ameliyatını gerçekleştiren doktoruna ve ekibine teşekkür etti. Seren Serengil, daha sonra “Şükür hayattayım… Zorlu bir yolculuk beni bekliyor olsada buna da şükür. En azından hayattayım.” ifadelerini kullandı.

Mustafa Rahman Tohma da kendilerini hastanede ziyaret eden bir arkadaşının çektiği bu fotoğrafı, sosyal medya hesabından paylaştı. Serengil’e hayranlarından kısa sürede yüzlerce ‘geçmiş olsun’ mesajları geldi.

“AMELİYAT MASASINDA KALABİLİRMİŞİM!”

“Artık hastalıkla gündeme gelmek istemiyorum!” diyen Seren Serengil, geçtiğimiz günlerde sevenlerinden dua istemişti.

Ünlü isim, “Erken ameliyat kararı alındı. Bir buçuk ay damardan beslenecektim ama ilerleme olmadığı için beklemek doğru değilmiş. Perşembe günü hastaneye yatacağım, cuma sabahı ameliyat oluyorum. Zor bir ameliyat olacağını söylediler. Çok korkuyorum, vücut kaldıramayabilirmiş… ‘Ameliyat masasında kalabilirsin’ dediler. Her şey kötü de gidebilir. Kan organlara gitmiyor.” ifadelerini kullanmıştı.

“HERKES ÇOK ÜZÜLÜYOR”

Seren Serengil, daha sonra sözlerini şöyle sürdürmüştü:

Yılbaşına kadar beklemeyi düşünüyordum ama o kadar zamanımız yokmuş, bir an önce olmam gerekiyor. Bu duruma herkes çok üzülüyor, bir an önce bitsin sürekli hastalıkla gündeme gelmek de istemiyorum.

“BOYUM 4 SANTİM KISALDI”

43,5 kiloya kadar düşen Serengil, ameliyatını gerçekleştiren İzmir’deki hastanenin ve doktorun kendisine yardımcı olmadığını ve bu nedenle şikayetçi olacağını açıklamıştı.

Serengil, “Pankreas yetmezliği, karaciğer yetmezliği var, safra kesem alındı, böbrek taşı düşürmeye başladım. Safra kesem gitti, karaciğer enzimlerim korkunç yüksek. Doktor ‘geri dönüşüm ameliyatı olmazsan siroza çevirecek’ diyor. Boyum 4 santim kısalmış.” demişti.

“YEMEK YEDİĞİMDE BEYNİME KAN GİTMİYOR”

Ünlü isim, “Boyum 1.67’ydi boyum, 1.63’e düşmüş. Şoka girdim, nasıl olabilir böyle bir şey diye, inanmak istemedim, bir daha baktım, çok üzüldüm, kemik erimesi başlamış. Zaten yemek yedikten sonra korkunç derecede damping sendromu diye bir şey var. Fenalaşıyorum, istifra ediyorum, tuvaletin olmadığı bir yere gidemiyorum. Bana bazen, ‘bu kadar hastasını, yayına nasıl çıkıyorsunuz’ diyorlar, yayının hemen arkasında kulis var ve tuvalet var. Ben yayın esnasında en az 5-6 kere tuvalete gidiyorum. Artık tuvalete gitmekten, istifra etmekten o kadar yorgunum ki, işimi yapmaya çalışıyorum, bu kadar yapabiliyorum, 2 saat buraya geliyorum ve tuvalet olduğu için. Dışarıda gezmem mümkün değil, bir yere gitmem mümkün değil. Yemek yedikten sonra beynime kan gitmiyor, bütün vücuttaki kanı bağırsağa pompalıyor beyne, kalbime kan gitmiyor, nefes alamıyorum. Benim dışımda bir başkası olsaydı 1 yıldır ortalığı ayağa kaldırırdı.” şeklinde konuşmuştu.

‘DUMPING SENDROMU’ NEDİR?

Midenin bir bölümünün ya da tamamının alındığı ameliyatlar veya gastrik bypass operasyonu sonrası ortaya çıkabilen ‘Dumping sendromu’, midenin çok hızlı boşalması ile karakterize bir semptom olarak tanımlanabilir. Midenin küçültülmesi sebebi ile mide, bağırsaklara daha yakın bir hal alır. Hastanın ameliyat sonrasında şeker içeren besinler tüketmesi halinde, gıdaların bağırsaklara gitmesinin ardından sindirime uğrayarak bağırsaklardaki damarlar tarafından emilimi gerçekleşir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ