Kadınlar Sitesi

Kadınlarda kireçlenme günlük hayatı nasıl etkiler?

Kireçlenme nedir?Romatizmal hastalıkların en başında gelmektedir.Osteoartroz ve artroz eklem hastalığı gibi tanımlamalar da kullanılır.Kadın ve erkeklerde 45-50 yaşından sonra görülmektedir.Yaşlanmamnın belirtisi olarakda görülmektedir.

Kireçlenmenin belirtileri nelerdir?Hareket kısıklığına ve sabit şekilde kalmamızı sağlıyor.Çoğu hareketlerimizi yapmada kısıtlamakda.Kireçlenmenin en çok görüldüğü bölgeler diz, kalça, omurga kireçlenmeleri görülebilir.

Kireçlenmenin tedavisi nasıl yapılabilir?Kireçlenme hastalığında pek tam anlamıyla tedavi mümkün olmamakta.Sadece ağrıyı azaltmakta ve  eklem hareketlerini biraz da olsa düzene koymayı sağlamakta.

Bazen şiddetli dayanılmayan ağrılarda kortizon ilaçları kullanılmakta. Son yıllarda kireçlenme(osteoartroz) büyük gelişmeler olmuştur. Tıbbi tedaviye cevap vermeyen ve hastalığın çok ilerlediği hastalarda ise  cerrahi operasyonlar da fonksiyonları düzeltmede sonuç vericidir.

Ayrıca egzersiz  kasların kuvvetlenmesini ve fazla kilolardan kurtulmayı da beraberinde getirecektir.Kilo kaybıyla birliktede vücut hafifleyecektir ve daha rahat olacaksınızdır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ