Kadınlar Sitesi

Genital Bölge Temizliği Nasıl Yapılmalı?

Genital bölgede hijyenin sağlanması sağlık açısından oldukça önemlidir.Bilinçisiz uygulamalar,yanlış ürün seçimi gibi nedenlerden kaynaklanan sağlık sorunları yaratabilir.Başta egzema , mantar,enfeksiyon gibi problemlerle karşılaşabiliriz.

Genital bölge dış temizliğinde ph ayarlı özel üretilmiş ürünler rahatlıkla kullanılabilir.Tuvalet temizliğinde aynı şekilde özel üretilmiş steril temizlik mendilleri,tek kullanımlık klozet kılıfları da hijyenin sağlanması için çok uygundur.

Genital bölge iç yıkama yapılması yanlış bir yöntemdir , problem yaratabilir.Genital bölge kıl temizliği için ise ağda ,jilet ,geliştirilen özel kremler,epilasyon aletleri son derece kullanışlıdır.Pahalı bir yöntem olmasına rağmen son yıllarda lazer epilasyonda  çok kullanılmaktadır.

Tuvalet temizliğinde yıkamanın önden arkaya doğru(vaginadan anuse )yapılması önemlidir.Tuvalet ihtiyacını ertelemek de bacteri oluşumuna sebep olur.

Cinsel ilişki sırasında vagina yeterli kayganlığa ulaşmadan ilişkiye başlanmamalıdır.Bazı allerjik bünyelerde kullanılan prezervatif allerjiye sebep olabilir.Hatta kulanılan pedler bile allerji geliştirebilir.genital bölge sürekli nemli olduğu ve bacteri üretmeye elverişli olduğundan özel ürünler kullanılarak ve hijyene çok dikkat edilerek enfeksiyona kadar gelişebilecek problemlerin önlemleri alınmalıdır.

Tüm bunların yanında rütin jinekolojik muayene ihmal edilmemeli ve  problem gösterir verilere dikkat edilmelidir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ