Kadınlar Sitesi

Bedia Akartürk’ü görenler tanıyamadı! Estetik ameliyatına yenisini ekledi

Türk Halk Müziği sanatçısı Bedia Akartürk, yaptırdığı estetiklere bir yenisini ekledi. Boyun ve yüz gerdirme ameliyatı sonrası “Halkıma karşı sorumlu hissediyorum” açıklaması yapan Bedia Akartürk, son estetik ameliyat sonrası 20 yaş gençleşti.

Türk Halk Müziği sanatçısı (82) daha önce bir dizi estetik ameliyat geçirmişti. Önceki akşam “Kolpaçino 4’ün galasına katılan Akartürk’ü görenler gözlerine inanamadı. Birçok kişi de tanıyamadı. Genç kızlara taş çıkaran usta sanatçı “Halkım beni hep güzel ve dinç görsün istiyorum. Zaten ruhum da genç” dedi. Sanatçı için, “Ajda Pekkan görse kıskanır” yorumları yapıldı.

RESİMLERİ BÜYÜTMEK İÇİN ÜZERİNE TIKLAYIN

Bedia Akartürk, geçtiğimiz aylarda Samsun’a giderek yüz gençleştirme ameliyatı olmuştu. Akartürk ameliyat sonrası şunları söylemişti:

‘ÖNEMLİ OLAN BU YAŞTA ESTETİK YAPTIRABİLMEKTİR’
“Elhamdülillah çok iyiyim. Doktorumla emin ellerdeydim. Cesaret ettim geldim ve çok mutluyum. ‘Bu yaşa geldi estetik yaptırıyor’ diyorlar ama önemli olan bu yaşta estetik yaptırabilmektir.”

“Şimdiye kadar zaten göz önündeydik. Ufak tefek beğenmediğim yerlerimi doktoruma söyledim ve o da bana ‘Sen karışma, bana kendini teslim et’ dedi ve yaptı Allah razı olsun.”

‘BEN DÜNYADA İKİ ŞEYE AŞIĞIM’
“Ben dünyada iki şeye aşığım. Biri türkülerime, biri de halkıma. Onlara türkülerimi en iyi şekilde inceleyerek okudum. Bir de kendim güzel olayım diye onun üzerine durdum. Onlar beni hep dinç ve güzel görsünler.”

2. Sayfa programına geçtiğimiz Eylül ayında konuk olan Bedia Akartürk, yüz ve boyun bölgesini gerdirmesiyle ilgili samimi itiraflarda bulundu. Usta isim “Halkıma karşı çok sorumlu hissediyorum, çirkin gözükmeyeyim.”

‘ROKETLEDİM’
Bedia Akartürk devamında ise “Genç gözükeyim, güzel gözükeyim diye, doktorum da cesaret verdi. 10 sene sonrasını düşündüm, roketledim” yorumunda bulundu

Bedia Akartürk, 4 Şubat 1941 yılında İzmir’in Ödemiş ilçesinde ailesinin tek çocuğu olarak dünyaya geldi. Akartürk, ailenin tek çocuğu olduğu için babasının soyadını hiç değiştirmeden Akartürk olarak devam ettirdi. Bedia Akartürk Sanat hayatına yine doğup büyüdüğü İzmir’in Ödemiş ilçesinde başladı.

ANKARA RADYOSU’NDAN EMEKLİ OLDU
Akartürk, 9 sene boyunca İzmir Radyosu’nda görev aldı. Daha sonra yaşını büyüterek İzmir Radyosu’nda çalışmaya başlayan sanatçı 9 yıl İzmir Radyosu’nda edindiği birçok tecrübenin ardından Ankara Radyosu’nda geçti. Ankara Radyosu’na geçerek müzikal çalışmalarına burada devam eden Bedia Akartürk, Ankara Radyosu’ndan emekli oldu.

Özellikle o dönemde herkese nasip olmayan Paris Olympia’da muhteşem bir konser veren sanatçı Türkiye’yi en güzel şekilde temsil etti. Sanat yaşamında 6 sinema filmi ve çok sayıda albüme imza atan Bedia Akartürk, kariyeri boyunca sayısız konser verdi, birçok çok da ödül aldı. Edirne’den Kars’a kadar tüm Türkiye’nin sevgilisi oldu ve 7 ilde Fahri Hemşehrilik unvanına layık görüldü.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ