Kadınlar Sitesi

Bacak ağrısı şikayetiyle gittiği doktorda 6 aylık ömrünün kaldığını öğrendi!

İngiltere’de 2 çocuk annesi 29 yaşındaki kadın, sırt ağrısıyla gittiği doktorda rahim ağzı kanseri olduğunu öğrendi.

Tedavi görüp tamamen kurtulduğunu düşünen kadın bir süre sonra bacak ağrısıyla yeniden doktora gittiğinde bu defa 6 aylık ömrü kaldığını duydu.
blank

2 çocuğunun hayatında olmamanın verdiği acıyla katlanmaya çalışan genç kadın, şimdi onlarla oldukça çok vakit geçirmeye çalışıyor… 29 yaşındaki Gemma Denham, artarak devam eden bacak ve sırt ağrısı nedeniyle Ağustos 2020’de rutin bir test yaptırdı. Başlarda doktorlar yaşanan durumun depresyondan kaynaklandığını düşünse de verilen tedaviler bir işe yaramadı.

Bunun üzerine tekrardan doktora giden Denham’ın yumurtalıklarında bir anormallik tespit edilince yapılan HPV testi sonucunda 2 çocuk annesi genç kadının rahim ağzı kanserine yakalandığından şüphelenildi. Anormallikleri tam olarak tespit etmek için yeterli bulgu olmaması nedeniyle Denham’a 3 ay beklemesi gerektiği söylendi. Kasım ayında tekrar kontrole giden kadının rahminde bir kitle olduğu doğrulandı. Kitleleri alınsın diye ameliyata girdi ancak doktorlar fazla kanamadan dolayı operasyonu gerçekleştiremediler. Mart 2021’de kendisine kesin olarak rahim ağzı kanseri teşhisi kondu. Genç kadın çocuklarından ve onlara ne olacağından endişelenirken bir yandan tedaviye başladı. Vücudu kemoterapiyi kaldırdı ve 5 Ekim’de tüm testleri temiz çıktı.

Ancak yalnızca kontrol amaçlı olduğu söylenilen ikinci taramayı bekleyen kadın, yanak ve bacağında ağrılar hissetmeye başladı. Bir süre sonra da topallamaya başladı. Bir şeylerin doğru olmadığını anlayan Denham hastaneyi arayıp randevu aldı. Doktorlar, kanserin alt omurgasına yayıldığını fark etti. Birkaç gün sonra gelen sonuçlarda genç kadının 6 aylık ömrü kaldığı ortaya çıktı. Genç kadın aldığı haberle neye uğradığın şaşırdı. Doktorlar yapılabilecek hiçbir şey olmadığını, ancak deneysel bir tedavi olduğunu arzu ederse onu katılabileceğini söyleyince deney tedavisini kabul etti.

 

Çocuklarına henüz kötü haberi vermediğini söyleyen genç kadın, “Şu anki tek hedefim onların beni güzel hatırlaması için olabildiğince çok vakit geçirmek. En büyük üzüntüm ise hayatlarına bensiz devam edecek olmaları. Ben onların yanında olmayacağım” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ