Kadınlar Sitesi

Dünyanın en yakışıklı erkeklerinden biriydi… Onu yaş almak değil yaşadığı hayat yıktı… Bir gömlek, bir kareli pijama

O bir zamanlar dünyanın en ünlü ve en yakışıklı oyuncularından biriydi… Tek bir diziyle milyonlarca kişinin hafızasına kazınmıştı…

Zaten öyle de kaldı.. Elbette aradan geçen zaman içinde yaş aldı, yaşlandı. Mesleğine de yaşı gereği biraz daha az zaman ayırmaya başladı. Ama hiç unutulmadı.

Hala Axess’e Başvurmadın Mı? 1 Dakikada Başvur!

DÜNYANIN EN YAKIŞIKLI ERKEKLERİNDEN BİRİYDİ

Zaten unutulması da mümkün değildi. Kariyeri bir yana sürdürdüğü hızlı hayat onu öylesine yıprattı ki sokağa her adım attığında etrafından geçenler onu tanımasa bile gözlerini dikip bakmaya başladı.

Belki gençlik yıllarında da dağınıktı ama yine de saçı sakalı birbirine girmiş görüntüsü, yıllardır üzerinden çıkarmadığı belki de benzerinden onlarcasını satın aldığı kareli pijamasıyla ünlü bir oyuncuya değil bütün varlığını yitirmiş birine benziyordu.
İşte o oyuncu önceki gün bir kez daha yine aynı şekilde görüntülendi. Üzerinde yine kareli pijaması ve bol gömleği vardı.

RESİMLERİ BÜYÜTMEK İÇİN ÜZERİNE TIKLAYIN

BELLİ BİR KUŞAĞIN HAFIZASINDA YER ETTİ

Çok genç nesiller bilmez ama 70’li yıllarda ülkemizde de gösterilen Zengin ve Yoksul adlı bir dizi vardı. İşte o dizide canlandırdığı masum yüzlü gencecik Tom Jordache karakteriyle hafızalara kazınan ünlü oyuncu Nick Nolte bu oyuncu.

Nolte, önceki gün de Malibu’da bir iş toplantısından çıkışta görüntülendi. Üzerinde yine kareli pijaması ve beyaz gömleği vardı.

Bu kez sakalını kesmiş olduğu görülen Nolte, elindeki kağıt tomarıyla aracına doğru ilerledi. Sonra da evinin yolunu tuttu.

KÖTÜ ALIŞKANLIKLARI HAYATINI ETKİLEDİ

Aslında Nick Nolte, artık 82 yaşında. Yani ileri yaşta bir oyuncu. Ama onun çökük görüntüsünün nedeni sadece bu değil.

Aktör, çok uzun süre kötü alışkanlıkların pençesinde mücadele etti. Kimi zaman havaalanlarında alkol komasına girmiş bir şekilde yerlerde sürünürken görüntülendi. Bir başka deyişle onu yaşadığı yıllar değil sürdürdüğü hayat erken yaşta çökertti.

Nick Nolte, sık sık Los Angeles sokaklarında görülüyor. Her seferinde de peşine paparazzi ordusu takılıyor. Ama o ne kendisine yönelen objektiflere aldırıyor ne de sorulan sorulana. Önceki gün de aynısı oldu. Sessizce elindeki kağıtları bile toparlamadan yürüyüp gitti Nolte.

ÇALKANTILI BİR YAŞAM SÜRDÜ

Nick Nolte, Hollywood’un en çalkantılı özel yaşama sahip ünlülerinden biri. Kariyerindeki hızlı yükselişin özel hayatına yansıması ise tam tersi biçimde oldu.

Oyunculuk kariyerine, yerel bir tiyatro topluluğu olan Pasadena Playhouse’da başlayan Nolte, 30’lu yaşlarının ilk yarısında rol aldığı Zengin ve Yoksul dizisiyle adını geniş kitlelere duyurdu.

Ardından da 48 Saat, Korku Burnu İnce Kırmızı Hat, Savaşçı, Dalgaların Prensi gibi ses getiren yapımlarda oynadı. Nolte, 1992 yılında People dergisi tarafından “Yaşayan En Seksi Erkek” seçildi.

GÖRÜNTÜSÜ DE DEĞİŞTİ

Fakat gençlik yıllarında başlayan alkol bağımlılığı onun kariyerini de özel hayatını da hatta dış görünüşünü de olumsuz etkiledi.

2000’li yılların başında bir havalimanında, alkol yüzünden kendinden geçip yerde uyurken çekilen görüntüleri, kısa zamanda tüm dünyaya yayıldı. Nolte, o dönemde alkol etkisi altındayken araç kullanmak suçuyla gözaltına da alındı.

ÇOK SAYIDA EVLİLİK YAPTI

Bütün bunların ardından terapi sürecine giren Nick Nolte, hayatını eskisinden daha düzenli bir hale getirse de, kötü alışkanlıklarının, üzerinde yarattığı etki tama olarak silinmedi.

Nolte’nin aşkları ve evlilikleri de tıpkı hayatının diğer alanları gibi inişli çıkışlı bir seyir izledi hep. İlk evliliğini 1966 ile 70 yılları arasında Sheila Page ile yaptı. 1978 ile 84 arasında Sharyn Haddad ile evli kaldı. Daha sonra 1984’ten 94’e kadar Rebecca Linger ile bir evlilik yaptı. Bu evliliğinden şu anda 34 yaşında olan Brawley adında bir erkek evlat sahibi oldu.

Nick Nolte, son evliliğini 2016 yılında Clytie Lane ile yaptı. Bu son evliliğinden şu anda 13 yaşında olan Sophie Lane adında bir kızı bulunuyor.

Nick Nolte’yi eski kuşaklar en iyi Zengin ve Yoksul dizisinden hatırlar. Ama bunun yanı sıra Ateş Altında, Lorenzo’nun Yağı, Korku Burnu, U Dönüşü gibi unutulmaz sinema filmlerinde de kamera karşısına geçti oyuncu.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ