Kadınlar Sitesi

Çocuklarda ateş nedir?

Çocuklarda ateş nedir?
Kimi zaman bir hastalığın veya bir sonucun belirtisidir.
Ateşin belirtileri nelerdir?
Ciltte soğukluk, kol ve bacaklarda soğukluk, gövde ve başta sıcaklık, titreme, terleme, iştahsızlık, bulantı, kusma, huzursuzluk, cilt döküntüleri, dalgınlık gibi belirtiler görülmekte.

Ne zaman yüksek ateşden bahsedilir?
38-39 hafif dereceli hastalık
39-40 orta dereceli hastalık
40-42 yüksek dereceli hastalık
Ateşin yükselme nedenleri nelerdir?
Ateş beynin belli bir bölgesinin kontrolü altında olan savunma sisteminin doğal bir tepkisi olarak görülmektedir.Hastalık nedeniyle vücutta salgılanan PGE2 salgısından etkilenip vücuda ‘ısı derecesini artırmasını’söyler.Ateşin bir çok faydası vardır.Vücut ısısnın arttığı zaman mikropların bölünerek çoğalması engellenir.su çiçeği veya nezle gibi hastalıklarda antibiyotik tedavisi uygulandığında iyileşme süreci uzar.Bundan dolayı bu gibi ufak çaplı hastalıklara pek fazla müdahele edilmemeli.
Ateş düşürücü ilaçları ne zaman kullanmalıyız?
Genel olarak ateş düşürücü şurupları çocuklarımız hasta olduğunda değil çocuğumuzun durumuna göre vermekteyiz.38 yada bunun üzeri ateşi olduğundada vermemiz gereken anlardır.Her anne çocuğunu bilir ve ona göre hareket eder.
Ateşli havalenin nedenleri nedir?
Sebepleri tam olarak bilinmemekte ve bu sırada beyin hüzrelerinin hızla ani kasılmalara ve akımlara başladığı bilinmekte.Normal olan ateşli havalelerde kasılmalar birkaç saniye 10 dakika arasında olmakta.En önemli havel olan kasılmalıları 15 dak. Ve bundan fazla sürenlerdir.
Havalelerde ne olur?
Kasılma, ağızda köpürme, gözlerin bir noktaya bakması, morarma, seslenmlere yanıtsızlık, kasılma sonrasında uykuya eğilim olur.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ