Kadınlar Sitesi

Bebek Biberonu Annesinin Elinden Almasa da olurmu

Bebek biberonu annesinin elinden almasa da olurmu?

Beslenme sırasında annenin bebeği kollarında tutması daha iyi­dir. Ayrıca, tabiat bunun böyle olmasını İster. Bu durumda be­bekle anne, birbirlerine daha yakındırlar ve birbirlerinin yüzünü görürler. Beslenme, bebeğin en büyük zevkidir. Dolayısıyle bu zevki, annesinin varlığı ve yüzüyle birleştirmek bebek İçin iyi olur.
Öte yandan, işi başından aşkın anneler, bazı beslenme sa­atlerinde biberonu bir biberon askısına

asmayı tercih ederler, ikiz çocuk annesi olan kadınların çoğu ise, bebeklerin biri ya da ikisi için her beslenme saatinde biberonu asma zorunluğu his­sedebilirler. Bu anneler, bebeği günün başka saatlerinde de pe­kâlâ sevip okşayabileceklerini söylerler. Bebeğe sevgi ve yakın­lık göstermenin bin bir yolu olduğunu ben de kabul ediyorum. Aslında bunların hiç biri tek başına fazla bir önem taşımaz. Be­bek, biberonu, annesinin kolları arasında almadığı için ıstırap çekecek değildir. Fakat, çok fazla meşguliyeti olmayan bir an­nenin, bebeğini, kollarının arasına alarak beslemesini her zaman tavsiye ederim.

Yedi-sekiz aylık bebeklerin çoğu, biberonu annelerinin kol­ları arasında içmektense, oturdukları yerde kendi kendilerine almayı tercih eder. Böyle hallerde, bebeği dizlerinize oturtmak­ta ısrar etmenin anlamı yoktur

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ