Kadınlar Sitesi

24 yaşındaki üniversite öğrencisi, Kim Milyoner Olmak İster adlı yarışmada 1 milyonluk soruya doğru yanıt verdi

24 yaşındaki Rabia Birsen Göğercin, Kim Milyoner Olmak İster adlı yarışmada 1 milyonluk soruyu doğru yanıtladı. Genç kadın, başarısının karşısındaki büyük bir heyecan ve mutluluk yaşadı. İşte 1 milyon lira değerindeki o soru…

Ünlü oyuncu Kenan İmirzalıoğlu’nun sunumuyla ekranlarda yayınlanan yarışma programı Kim Milyoner Olmak İster’e katılan Gazi Üniversitesi Biyoloji Bölümü mezunu 24 yaşındaki yarışmacı Rabia Birsen Göğercin, 400 bin TL’lik soruyu doğru bilerek 1 milyon lira değerindeki soruyu açtırmaya hak kazandı.

1 haftalık zaman diliminde bilgilere tekrar baktığını söyleyen 24 yaşındaki genç kadın, “Örnek soru yok. 4 tane ya da 5 tane. Hiçbir fikrim yok. Ne geleceğine dair hiçbir fikrim yok. Umarım bildiğim yerden gelir” dedi.

RESİMLERİ BÜYÜTMEK İÇİN ÜZERİNE TIKLAYIN

İŞTE 1 MİLYONLUK O SORU

Rabia Birsen Göğercin’in açtırdığı 1 milyonluk soru, “Türkiye’deki 81 ilin adında bu dört harften hangisi diğer üçünden daha az bulunur?” oldu. Şıklar ise şöyle sıralandı:

A:Ş

B:V

C:G

D:H

MUTLU SON

24 yaşındaki yarışmacı, soruyu doğru yanıtlayarak 1 milyonluk ödülün sahibi oldu. Kazandıktan sonra gözyaşlarını tutamayan Göğercin,”Ben bundan sonra hep kendime güveneceğim. Çok duygulandım. Gerçekten kazandım değil mi? İdrak edemiyorum şu an.” ifadeleriyle heyecanını anlattı.

Kim Milyoner Olmak İster’de 1 milyonluk soruyu açtıran Rabia Birsen Güvercin’in hayatı Türkiye’nin gündeminde yer alıyor. Geçtiğimiz sene yaşadığı talihsiz kaza sonrası bir kolunu kaybetmek zorunda kalan Güvercin’in özgüveni izleyenleri hayran bıraktı. Peki, Rabia Birsen Güvercin’in koluna ne oldu? İşte, Kim Milyoner Olmak İster’de 1 Milyonluk soruya gelen Rabia Birsen Güvercin’in hayat hikâyesi

RABİA BİRSEN GÜVERCİN BİYOGRAFİSİ

Yarışmacı 24 yaşında, aslen Konyalı ancak Ankara’da yaşıyor. Bu yıl Gazi Üniversitesi Biyoloji bölümünden mezun oldu. Yarışmacı aynı zamanda izci olduğunu da dile getirdi.
Rabia Birsen Güvercin geçtiğimiz yıl Kurban Bayramında kolunu kıyma makinesine kaptırdığını söyledi.

“DAHA HAVALI BİR KOLUM OLDU”

Babasının kasıp dükkanında kolunu kıyma makinasına kaptırdığını belirten Güvercin, “Artık daha havalı bir kolum oldu” diyerek izleyenleri güldürdü.
Rabia Birsen Güvercin, yaşananların ufak bir dalgınlık kaynaklı olduğunu belirtti. Kolumu makinaya kaptırdığımda makinayı kucağıma aldım ve hastaneye doğru yola çıktık. Hastaneye doktorun yanına girince selaam diye doktor beni karşıladı bende aynı cevap verdim. Sonra hastane dışında ailem beni bekliyordu cama çıkıp ara ara onalrı selamlıyordum. Hayat işte benden aldı
Dedi daha sonra Kenan’da gözleri doldu

Yarışmacı Rabia Birsen Güvercin’in yanıtladığı 1 milyonluk soru sosyal medyanın ve Türkiye’nin gündemine oturdu.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ