Kadınlar Sitesi

Dilan Polat ve Engin Polat’ın ifadeleri ortaya çıktı! Gözyaşlarını tutamadı, işte aylık gelirleri

İstanbul Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünde 6 saati aşkın süredir sorgulanan Engin Polat ve eşi Dilan Polat çiftinin sorgusu 23.45’de tamamlandı. Yaklaşık 6 saat süren sorguda, Dilan Polat’a 26, Engin Polat’a da 40 sayfadan oluşan soru yöneltildi.

Aralarında Dilan Polat, Engin Polat ve Sıla Doğu’nun da olduğu 24 kişi sabah erken saatlerde Anadolu Adliyesi’ne sevk edildi. Öte yandan Dilan Polat ile Engin Polat’ın emniyette verdiği ifadeleri ortaya çıktı. Dilan Polat’ın sorgu sırasında ağladığı ve bütün şirket hareketlerinden eşi Engin Polat ile muhasebecilerin ilgilendiğini söylediği öğrenildi. Öte yandan Engin ve Dilan Polat’ın da aralarında bulunduğu 16 şüpheli tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edildi.

RESİMLERİ BÜYÜTMEK İÇİN ÜZERİNE TIKLAYIN

Kurdukları paravan şirketler üzerinden kara para aklamakla suçlanan Engin-Dilan Polat çiftine yönelik soruşturma sürüyor. Dilan Polat emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilirken, yeni bilgiler de ortaya çıkıyor.

Medikal ve güzellik merkezi görünümünde kurdukları paravan şirketler üzerinden örgütlü şekilde kara para aklama ve vergi kaçakçılığı suçlamasıyla gözaltına alınan Engin-Dilan Polat çifti soruşturmasında yakalananların sayısı 24’e yükseldi.

MASAK ve vergi uzmanlarınca akrabalarının ve yakınlarının üzerine kurdukları paravan şirketler üzerinden kara para aklama transferi ve vergi kaçakçılığı yaptıkları belirlenen çiftin, 4.5 milyar liralık bir yasa dışı bahis parasını akladıkları ileri sürüldü.
İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’nın koordinesinde MASAK ve vergi uzmanlarının desteğiyle yürütülen örgütlü şekilde kara para aklama ve vergi kaçakçılığı soruşturmasında, operasyon düzenlenen adreslerden ele geçirilen belgelerin incelemesi sürüyor.

Belgeleri inceleyen uzman ekipler, Dilan ve Engin Polat çiftinin önceki akşam “kara kutu” olarak adlandırılan avukatları Haydar Enes Çetinkaya’nın gözaltına alınmasının ardından 1 milyon 800 bin liralık para transferinin takibi üzerinden de Ankara’daki şüphelilere ulaştı.

ANKARA’YA UZANDI

Soruşturma savcılığınca hazırlanan gözaltı listesinde bulunan 31 şüpheliden avukat Çetinkaya’dan sonra dün sabah saatlerinde haklarında gözaltı kararı bulunan Nilgül Yılmaz, Metin Yılmaz, Gürsel Yılmaz isimli şüpheliler İstanbul’da teslim oldu.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ