Kadınlar Sitesi

Yarışmacı Rabia Birsen Kazandı

Kim Milyoner Olmak İster yarışmasında Rabia Birsen Güvercin rüzgarı esiyor. Biyoloji mezunu Rabia, 400 bin TL’lik soruyu bilerek 1 milyonluk soruyu açtırma hakkını kazanan beşinci yarışmacı oldu.

Ayrıca kazandığı para ile ne yapacağını da açıkladı Kenan bunu duyunca dayanamadı.

Kazandığı parayla ne yapacak

“Benim hayalimde hep bir çiftlik kurmak vardı. Hayvanları çok seviyorum ve onlara bakmak istiyorum. Ayrıca protez kolumun bakımına da ihtiyacım var. Bu parayla hem kendime hem de hayvanlara yardım edebilirim.

Kim Milyoner Olmak İster’de 1 milyonluk soruyu açtıran Rabia Birsen Güvercin’in hayatı Türkiye’nin gündeminde yer alıyor. Geçtiğimiz sene yaşadığı talihsiz kaza sonrası bir kolunu kaybetmek zorunda kalan Güvercin’in özgüveni izleyenleri hayran bıraktı. Peki, Rabia Birsen Güvercin’in koluna ne oldu? İşte, Kim Milyoner Olmak İster’de 1 Milyonluk soruya gelen Rabia Birsen Güvercin’in hayat hikâyesi

RESİMLERİ BÜYÜTMEK İÇİN ÜZERİNE TIKLAYIN

RABİA BİRSEN GÜVERCİN BİYOGRAFİSİ

Yarışmacı 24 yaşında, aslen Konyalı ancak Ankara’da yaşıyor. Bu yıl Gazi Üniversitesi Biyoloji bölümünden mezun oldu. Yarışmacı aynı zamanda izci olduğunu da dile getirdi. Rabia Birsen Güvercin geçtiğimiz yıl Kurban Bayramında kolunu kıyma makinesine kaptırdığını söyledi.

“DAHA HAVALI BİR KOLUM OLDU”

Babasının kasıp dükkanında kolunu kıyma makinasına kaptırdığını belirten Güvercin, “Artık daha havalı bir kolum oldu” diyerek izleyenleri güldürdü. Rabia Birsen Güvercin, yaşananların ufak bir dalgınlık kaynaklı olduğunu belirtti. Kolumu makinaya kaptırdığımda makinayı kucağıma aldım ve hastaneye doğru yola çıktık. Hastaneye doktorun yanına girince selaam diye doktor beni karşıladı bende aynı cevap verdim. Sonra hastane dışında ailem beni bekliyordu cama çıkıp ara ara onalrı selamlıyordum. Hayat işte benden aldı Dedi daha sonra Kenan’da gözleri doldu Yarışmacı Rabia Birsen Güvercin’in yanıtladığı 1 milyonluk soru sosyal medyanın ve Türkiye’nin gündemine oturdu.

“Türkiye’deki 81 ilin adında bu dört harften hangisi diğer üçünden daha az bulunur?” “Türkiye’deki 81 ilin adında bu dört harften hangisi diğer üçünden daha az bulunur?” Yarışmacı Rabia Birsen Güvercin, uzun süre Türkiye’nin illerini sayarak sonuca ulaşmaya çalıştı. Kim Milyoner Olmak İster 1 Milyonluk soru belli oldu.

İŞTE O SORU

Türkiye’deki 81 ilin adında bu dört harften hangisi diğer üçünden daha az bulunur?

A- ) Ş B- ) V C- ) G D- ) H

Cevap V şıkkı Ben bundan sonra kendime güveneceğim. Ben herşeyi başarabilirim derken ağladı ve 1 milyonun sahibi oldu

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ