Kadınlar Sitesi

Seren Serengil sağlık durumunu canlı yayında anlattı

Hastanaye yatan Seren Serengil sağlık durumu hakkında sosyal medya hesabından açıklama yaptı. Açıklamanın ardından Flash TV’de Seren Serengil’in sağlık durumu gündeme geldi.

Seren Serengil sağlık durumu ile ilgili sosyal medyadan yaptığı açıklamada; “Merak etmişsiniz iyiyim… aslında hastaneye yatırılmam damardan beslenme sürecimi gözlem altında sürdürmem söylendi.

Ama ben sadece sabahları doktor gözetimi ve eşliğinde sadece yayın için saat izin alabildim ama sonrası serumumu almak zorundayım çünkü ağızdan aldığım ne bir ilaç ne de bir besin emilim olmadığı için artık vücuduma yaramıyor organlarım kötü durumda…

Ameliyat olana kadar damardan beslenmeye devam edeceğim ki vücut ameliyatı kaldırsın dün gece nefes alamadım gece uykumdan uyandım ama bugün daha iyiyim tek tek cevap veremedim durumum şimdilik bu dualarınız için iyi dilekleriniz için o kadar teşekkür ederim ki aldığım serum kadar iyi hissettiriyor insan böyle durumdayken daha çok sarıp sarmalanmak istiyor. İyi ki varsınız” dedi.

Bu açıklamanın ardından Flash Tv’de yer alan Al Sana Haber programında Seren Serengil’in sağlık durumu gündeme geldi.

Programda; Seyhan Soylu: “Damardan besleniyormuş yediğini de hazmetmiyormuş” dedi. Daha sonra Seren Serengil canlı yayına bağlanarak şu açıklamayı yaptı, “Benim ameliyatım çok ciddiymiş, ameliyat olmam çok sıkıntılı.

Hiçbir organım düzgü çalışmıyor. Damarlarım serum takılmaktan karaciğer pankreas yetmezliği başladı” ifadeleri kullandı.

Seren Serengil’in sevgilisi Mustafa Tohma ise “Pankreas ve karaciğer iflas boyutunda. Kemik erimesi başladı. 4 cm boyu kısaldı.” dedi.

DAMPİNG SENDROMU NEDİR?

Gastrektomi sonrasında yani mide küçültme ameliyatlarının sonrasında hastalarda sıklıkla gözlemlenen bir sağlık problemidir.

Özofagus cerrahisi geçirmiş olan kişilerde de gözlemlenebilmektedir. Dumping sendromu, tüketilen besinlerin sindirilmeden hızlı bir şekilde ince bağırsağa ulaşması sebebi ile oluşmaktadır.

Genel olarak gıdalar tüketildikten yaklaşık 2 ile 3 saat aralığında ince bağırsağa ulaşmaktadır. Dumping Sendromu yaşayan kişilerde bu süreç 10 ile 30 dakika aralığında gerçekleşir ve kişilerde ishal, kramp gibi semptomların oluşmasına sebep olur.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ