Kadınlar Sitesi

Sakıp Sabancı’nın engelli oğlu Metin Sabancı’nın son halini Melisa Tapan paylaştı

Sakıp Sabancı’nın 1970 yılında dünyaya gelen engelli oğlu Metin Sabancı, yıllar sonra ilk kez görüntülendi. Sabancı’nın son halini yeğeni Melisa Tapan paylaştı.

Sakıp Sabancı’nın bir söyleşisinde “Mal, mülk para bir yana. Fabrikalar yaptım, arabalar ürettim ama ona bir ayakkabı giydiremedim ya, yüreğimde ateştir” dediği oğlu Metin Sabancı’dan yıllar sonra fotoğraf geldi.

Sabancı’nın 1970 yılında dünyaya gelen engelli oğlu Metin Sabancı’nın son halini yeğeni Melisa Tapan paylaştı.
Tapan, 52 yaşındaki Sabancı ile fotoğrafının altına “Telefonumu karıştırırken karşıma çıktı bu resim. Ne yakışıklı, ne masum benim dayım” notunu düştü.

RESİMLERİ BÜYÜTMEK İÇİN ÜZERİNE TIKLAYIN

METİN SABANCI KİMDİR?
Metin Sabancı, 1970 yılında Sakıp Sabancı ve Türkan Sabancı çiftinin ikinci çocuğu olarak dünyaya gelmiştir. “Araba fabrikalarına sahibim ama oğlum bunlardan birini dahi alıp kullanamıyor” diye konuşan Sakıp Sabancı’nın bahsi geçen oğludur. 51 yaşındadır.

HASTALIĞI NE?
Metin Sabancı spastik felç hastasıdır. Ablası Dilek Sabancı, babasının hayır işleri hakkında: “Babam olmasaydı Türkiye’nin ilk bilinçli spastik çocuklar rehabilitasyon merkezi, ardından kemik hastanesi de açılmayacaktı. Ben ve kardeşimin durumları sayesinde şimdi birçok çocuk ameliyat olabiliyor. Bazen her şeyin bir nedeni var, diye düşünüyorum. Ama siz yine de sadece bu açıdan almayın. Mesela bizim ailenin kurduğu körler okulu da var, ama ailede hiç kör yok!” şeklinde konuşmuştur.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ