Kadınlar Sitesi

Son dakika! Tiyatro sanatçısı Can Gürzap hayatını kaybetti!

Tiyatro ve sinema sanatçısı Can Gürzap 79 yaşında tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. ‘Kurtlar Vadisi’ ve ‘Medcezir’ gibi çok izlenen yapımlarda rol alan Can Gürzap hayata veda etti.

Daha önce aort anevrizması geçiren 79 yaşındaki sanatçı, bir süredir hastanede tedavi görüyordu. Acı haberi Armağan Çağlayan duyurdu. Ünlü sunucu, Yattığınız yer nur olsun Can Bey. Huzur bulun ifadelerini kullandı.

DAHA GEÇEN GÜN KIZIMLA KONUŞMUŞ

Nilgün Belgün, acı haberin ardından duygularını şu sözlerle dile getirdi: Çok üzgünüm. Şoke oldum. Ne zaman oldu, nasıl oldu! Can ile 10 yıla yakın tiyatro oynadım. O kadar uzun yıllar aynı sahneyi paylaştım ki, daha geçen gün kızıma sormuş ‘Kraliçe ne yapıyor’? diye. O zaman bir şeyi yoktu, ne oldu adama birden böyle.

RESİMLERİ BÜYÜTMEK İÇİN ÜZERİNE TIKLAYIN

Telefonda konuştuk. ‘İyiyim. İlla görüşelim’ dedi. Bir türlü vakit bulamadım Allah kahretsin! Keşke bulsaydım. Can çok eğlenceli bir adamdı. Adamdı demek ne kadar ağır. Keyifli bir insandır Can. Arkadaşlığım onunla çok yıllara dayanır. O kadar iyi anlaşırdık ki, çok gülerdik, çok eğlendirdik. Can güleryüzlü, işine çok bağlı bir insandı, yakışıklı bir insandı. Sahneye çok yakışır. Çok iyi bir insandır. Çok üzüldüm.

CAN GÜRZAP KİMDİR?

Can Gürzap, 26 Mayıs 1944 tarihinde İstanbul’da dünyaya geldi. İlk tiyatro eğitimini, kendisi gibi sanatçı olan babası Reşit Gürzap’tan alan sanatçı, 1962’de Kadıköy Maarif Koleji’ni tamamladıktan sonra Ankara Devlet Konservartuarı Tiyatro Bölümü’nü bitirdi ve Londra’da Central School of Speech and Drama’da eğitim gördü. Ankara Devlet Tiyatrosu’nda yönetmen ve oyuncu olarak görev yaptı. Konservatuvarda öğretmen olarak derslere girdi. TRT’de radyoya birçok radyo tiyatrosu hazırladı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ