Kadınlar Sitesi

Rüya gibi bir hayat çok geride kaldı! Katıldığı güzellik yarışmasıyla şöhreti yakalamıştı, şimdilerde perişan halde

 

Yeşilçam’ın 1970’li yıllarına damga vuran ‘Bayan Bacak’ lakaplı Serpil Örümcer zor günler geçiriyor. 1967 yılında katıldığı güzellik yarışması ile şöhret kapısını aralayan bir dönemin ünlü pop şarkıcısı, başından geçen üç başarısız evliliğin ardından kanserle mücadele etmişti.

Geçimini sağlayabilmek için eski fotoğraflarını satışa çıkartan Serpil Örümcer şimdilerde eski şarkılarından oluşan bir albüm hazırladı.

1967’de Milliyet’in düzenlediği güzellik yarışmasında birinci olduğunda henüz 14 yaşında olan Serpil Örümcer, şimdilerde geçirdiği zor günler ile gündeme geldi.

Cilt kanseriyle boğuştuğu dönemde geçim sıkıntısı arttı. Yeşilçam’ın ünlü sanatçısı geçimini sağlamak için bir dönem eski fotoğraflarını satışa çıkarmıştı.

RESİMLERİ BÜYÜTMEK İÇİN ÜZERİNE TIKLAYIN

Son olarak Arka sokaklar dizisinde konuk oyuncu olarak yer alan bir dönemin pop yıldızı Serpil Örümcer şimdi de eski şarkılarından oluşan bir albüm hazırladı.

İşte Serpil Örümcer’in son hali ve hayatı hakkında dikkat çekenler…

 

BAYAN BACAK OLARAK TANINIYORDU!
Bacaklarının güzelliğiyle adından söz eden ve bir yıl mankenlik yapan Örümcer, “Bayan Bacak” olarak anılıyordu.

Unutulmaz Samanyolu şarkısı ile zirvede yer alan dönemin en ünlü sanatçısı Berkant ile tanıştı ve magazin dünyasını sallayan bu aşk 1 yıl sürdü.

O dönemin en güzel kadını olan Serpil Örümcer, en şöhretli ses sanatçısı Berkant ile attıkları her adım manşetlere taşınmıştı ve çift sonunda dünya evine girmişti.

Başladığı gibi biten Serpil Örümcer ile Berkant’ın aşkı kısa sürdü. Eşi Berkant’tan boşanmaya karar veren ünlü sanatçı o dönem kızı Fulya’ya hamileydi.

FAZLA ALKOL İÇTİĞİ İÇİN AYRILDI!

Berkant’tan olan kızı Fulya boşanmanın ardından dünyaya geldi. Serpil Örümcer, Berkant’tan boşanma sebebini ‘alkolik’ denilecek kadar çok içki içmesiydi.

 

7 TANE 45’LİK ÇIKARARAK MÜZİK PİYASASINI SALLAMIŞTI
Müziğe başlayan Serpil Örümcer, 5 albüm ve 7 tane 45’lik çıkartarak müzik piyasalarını salladı. 1969 yılında İzmir Fuarı’nda en çok para kazanan sanatçı Serpil Örümcer’di.

KANSER İLE YÜZ YÜZE GELDİ
Sahne ışıklarıyla süslü, şatafatlı hayatın ardından Örümcer’in yaşam sıkıntısı baş göstermişti.

ÇÖPLERDEN KAĞIT TOPLADI
Çöplerden topladığı kağıt ürünlerini satarak geçimini sağlayan Serpil Örümcer, cilt kanseri teşhisi ile ikinci kez yıkıldı. Büyük maddi zorluklar içinde boğuşan Serpil Örümcer kanser ile mücadele sürecinde sıfırı tüketti.

EVİ ÇOK KÖTÜ HALDEYDİ
2010 yılında geçim sıkıntısıyla yeniden gündeme gelen Örümcer,in çok kötü durumdaki evi bir televizyon programı tarafından yenilendi.

“KEŞKE KIYMETİNİ BİLSEYDİM!”
Serpil Örümcer, pişmanlığını şu şekilde dile getirdi, “Eski fotoğrafları görünce, duygulanıyorum. Keşke o yaşımın kıymetini bilseydim.”

 

PAZARCILIK YAPARAK GEÇİMİNİ SAĞLADI
Serpil Örümcer bir dönem Avcılar Ambarlı’da bulunan kapalı Pazar alanında Antik Nostaljik Eşya Çarşıcıları Derneği tarafından açılan tezgahta çalışarak geçimini sağladı.

ESKİ FOTOĞRAFLARINI 200 LİRADAN SATIŞA ÇIKARDI!
Geçtiğimiz aylarda eski fotoğraflarını satışa çıkardığını duyuran Örümcer, ‘Ben 70 yılları sanatçısı Serpil Örümcer’im. Bu fotoğraflarımı 200 liradan yardım amaçlı satıyorum, elektrik, su, doğalgaz faturamı ödemek istiyorum. Eğer bana yardımcı olursanız adınıza imzalı fotoğraflarımı göndermek istiyorum’ dedi.

ARKA SOKAKLAR’DA KONUK OYUNCU OLDU!
Serpil Örümcer’in yardım çağrısının ardından ilk yardım eli Arka Sokaklar ekibinden geldi. Oyuncunun bu çağrısına kayıtsız kalamayan D Media ve Arka Sokaklar ailesi, Serpil Örümcer’i unutmayarak konuk oyuncu olarak kadrosuna dahil etti. Yeşilçam’ın trajik öykülerinden birinin kahramanı olan Serpil Örümcer, kendisine teklif edilen rolden çok mutlu olduğunu, yıllar sonra sette olmanın heyecanını yaşadığını dile getirdi.

 

Çok güzel insanlarla ve inanılmaz uyumlu bir ekiple çalıştığını anlatan Örümcer diziye dahil olma süreci için; “Benim resimlerimi, plaklarımı başka birileri satıyor. İnternete giriyorum saatimi, kitabımı satıyorlar ama kimin sattığını bilmiyorum. Ben de resim yapmaya karar verdim. Durumum pek iyi değil kirada oturuyorum, elektrik, su faturalarımı hiçbir şekilde ödeyemedim kötü bir vaziyetteyim. Bundan dolayı dedim ki “Ben ne yapıyorum, başkaları benim üstümden para kazanıyor.” Resimlerimi satmaya karar verdim. Elektriğimi, suyumu, doğalgazımı, kiramı ödeyebileyim diye böyle yola çıktım. Bu zor günlerimde bir baktım ki Arka Sokaklar dizisinden teklif geldi, hemen oynamaya karar verdim ve inanılmaz mutlu oldum.” açıklamalarında bulundu.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ