Kadınlar Sitesi

Yıllar sonra bir araya gelmişlerdi! Perihan Savaş’tan İbrahim Tatlıses yanıtı

 

Dilek Taşı’nda Macide karakterini canlandıran Perihan Savaş, 1979 senesinde hayatını birleştirdiği ve üç sene evli kaldı İbrahim Tatlıses ile geçtiğimiz haftalarda bir araya gelmişti.

O anları Savaş ve Tatlıses’in kızı Melek Zübeyde sosyal medya sayfasında paylaşmıştı. Perihan Savaş şimdi ise kızı Melek Zübeyde’nin paylaştığı fotoğraf hakkında konuştu.

Dilek Taşı dizisinde Macide karakterine hayat veren Perihan Savaş bir dönem İbrahim Tatlıses ile aşk yaşamış; ünlü çift, 1979 yılında da hayatını birleştirmişti.

Çiftin üç yıl süren bu evliliğinden Melek Zübeyde adında bir de kızları oldu. Perihan Savaş’ın o dönem şiddet gördüğü ve bebeğine hamileyken aldatıldığı iddia edilmişti. Savaş’ın ise bunu öğrendiğinde üzüntüden bebeğini düşürme tehlikesi yaşadığı iddia edilmişti.

RESİMLERİ BÜYÜTMEK İÇİN ÜZERİNE TIKLAYIN

O dönemde gördüğü şiddetle de hatırlanan Savaş ve eski eşi İbrahim Tatlıses buluştu. Melek Zübeyde, yıllar önce yollarını ayıran annesi Perihan Savaş ile babası İbrahim Tatlıses’in birlikte çekilen bir fotoğrafını geçtiğimiz hafta sosyal medya hesabından paylaşmıştı.

Perihan Savaş, önceki gece Emirgan’da görüntülendi. Gazetecilerin sorularına yanıt veren Savaş, “Çekimlerim devam ediyor. Güzel bir buluşma gerçekleştirdik bugün de bütün arkadaşlarımı görme fırsatım oldu. Erken ayrılıyorum yarın sabah çekimlerim var” dedi.
Geçtiğimiz günlerde İbrahim Tatlıses ile bir araya gelen Perihan Savaş, sorulara, “Karşımızdaki kişi bir şey anlatıyordu. Biz de onu dinliyorduk. O arada kızımız çekmiş bizi” diyerek gülümsedi.

 

DUYGUSAL CEVABIYLA DİKKAT ÇEKMİŞTİ

Geçtiğimiz aylarda katıldığı bir organizasyonda muhabirlerin sorularını yanıtlayan İbrahim Tatlıses’in eski eşi Perihan Savaş’a gazeteciler ‘arabesk müzik dinliyor musunuz’ sorusunu yöneltmiş ve Savaş’ın verdiği cevap duygulandırmıştı.

Perihan Savaş “Arabesk müzik çok acılı eski anıları hatırlatıyor. Arabesk hariç her müziği seviyorum.” dedi. Usta oyuncu Perihan Savaş, çarpıcı hayat hikâyesini geçtiğimiz yıllarda verdiği bir röportajda anlatmıştı.

Usta oyuncu Perihan Savaş, çarpıcı hayat hikâyesini Hürriyet’ten Hakan Gence’ye geçtiğimiz yıllarda anlatmıştı. Savaş, “Suna Pekuysal annemin arkadaşıydı. Bir gün, ‘Bu çocukta ışık var. Tiyatroya götüreceğim’ demiş. Babam diş doktoruydu, sanata çok düşkündü ve kabul etti. Sanat yaşamım başladı.” dedi.

Evlendiğinizde 13 yaşında olduğunu söyleyen Savaş, ‘Çocuk gelin olmuşsunuz. Nasıl o yaşta evlendiniz?’ sorusuna ise “Ailelerden izin alarak…Özgür olacağım sandım. Nişanlanınca ince çorap giyip kaşımı alacağım, arkadaşlarımla buluşacağım sanıyordum. Yanılmışım.” yanıtını verdi. İlk evliliğini anlatan Perihan Savaş şunları söyledi: “O 22 yaşındaydı ve askeri okulda okuyordu. O dönemin şartlarında okurken evlilik yaparsa askeri okuldan ayrılabilecekti. O yüzden nişandan sonra hemen nikâh yapıldı. Planlarımıza göre bir sene sonra Almanya’ya gidip tiyatro eğitimi alacaktım. O doktora yapacaktı. Ama evlendik, “Tiyatrodan ayrılacak” dedi ve benim için bitti.

 

Ben kendi evimde, o kendi evindeydi. Hiçbir birlikteliğimiz olmadı. Boşanma sırasında babam “Bu çocuklar ayrı evlerde yaşadılar, daha sonra kızımın kısmeti çıkarsa evlenmiş görünecek” dedi. Kızlık olayları çok önemli diye rapor almamızı istedi. Ben Adli Tıp’a gittim. Maalesef hepsini yaşadım. Amcamlar çok tutucuydu. Babamın aklını çeldiler. Babam bana sordu aslında. Ama çocuk aklıyla daha rahat bir hayatım olacağını düşünerek ‘İstiyorum’ dedim.

Tabii yaşım nedeniyle kesinlikle ailenin sorumluluğundaydı. Ben kendi kızım için böyle bir şeye asla izin vermezdim. Çocuk gelinsin düşünsene! Ama o yıllarda her şey farklıydı. Ve bu bende elbette travmalar yarattı.

ORGANLARIMI BAĞIŞLAMAK İSTİYORUM

Eski ve şimdiki halini karşılaştıran Perihan Savaş, “İki çocuğumdan birini sette büyüttüm, diğerineyse annem baktı. Film çekmeye gidip döndüğümde çocuğum emeklemeye başlamıştı! Eskiden dışarıya çıkamazdım. Son zamanlarda bunu aştım. Artık pazara da gidiyorum. Pazarcılarla oturup çay içiyorum. Etrafımı sarıyorlar, fotoğraf çektiriyorum.” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ