Kadınlar Sitesi

Meşhur sarı fincanlar altınla yarışıyor! Herkesin evindeydi, şimdi servet değerinde

Geçmiş yıllarda bir dönemin vazgeçilmez ürünlerinden biri olan sarı fincanlar piyasada büyük ilgi topluyor. Bu özel antikaların hâlâ kullanışlı olması ise onları daha değerli yapıyor. Tüm merak edilenler haberimizde.

Eski dönemlerde her evde bulunan ancak şimdilerde antika değeri taşıyan fincan takımlarının neden bu kadar değerli olduğu ise merak konusu. İşte günümüzde epey ilgi gören fincan takımlarına dair bazı bilgiler.

KOLEKSİYONCULARIN GÖZDESİ

1980-1990’lı yıllar arasında popüler olan ve her evde takım halinde bulunan sarı fincan takımları antikacıların, koleksiyoncuların gözdesi haline geldi. Fincanların artan bu değeri genellikle yıllar geçmesine rağmen dayanıklı kalmaları, antika değeri taşımaları ve estetik görünümlerinden kaynaklı gelişiyor.

RESİMLERİ BÜYÜTMEK İÇİN ÜZERİNE TIKLAYIN

Günümüzde özel olan bu antika fincanların fiyatı 1.950 TL’ye kadar ulaşabiliyor. Özellikle Anchor Hocking imzası taşıyan ürünler, alıcılar tarafından merak incelenerek daha çok tercih ediliyor.

DOLANDIRICILARA DİKKAT
Sosyal medya üzerinden fincan takımları ve antika ürünlerle ilgilendiğini söyleyen antikacılar, bu tarzda olan takımları yüksek fiyatlara satın almak istediğini belirtiyor. Ancak bu durum dolandırıcılarda da merak uyandırmış durumda.

Benzer ürünlerin orjinal olduğunu belirterek antika fiyatlarından satmaya çalışan dolandırıcılar birçok kişiyi para tuzağına sürüklüyor. Bu özel takımlar genellikle ikinci el ve büyük alışveriş sitelerinde satılıyor.

DEĞERİ ARTTI
Satış değeri gram altını geçen eski fincanlar genellikle 1.950 TL’den başlayan fiyatlarla satılıyor. Özellikle antikacılar sarı fincanlar için yüksek tekliflerde bulunuyor. Eski dönemler için manevi bir değer taşıyan bu takımlar, şimdilerde sahiplerine ekstra gelir kaynağı oluyor.

1905 yılında ABD’de kurulan cam eşya üreticisi Anchor Hocking, üretim ve satışlarına devam ediyor. Kendi döneminde adı sıklıkla duyulan Anchor Hocking, ürünlerini özenle üretmeye devam ediyor.

Ancak şirket, eski dönem ürünleri, etnik fincan takımları yerine daha modern ürünler üretmeyi tercih ediyor. Şirket içindeki bu değişim, antika ürünlerin değerini daha da artırıyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ