Kadınlar Sitesi

“Şarjı bitti sanmıştım… Kızım ölmüş!”

 

Aksaray Üniversitesi Sabire Yazıcı Fen Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü öğrencisi Mine Nur Uysal (20), 3 Aralıkta arkadaşı İrem Koyuncu ile marketten alışveriş yaptıktan sonra yurda gitmek için yolun karşısına geçmek isterken Gencay Kavlak (23) yönetimindeki otomobilin çarpması sonucu yaşamını yitirdi.

SÜRÜCÜ CEZAEVİNE GÖNDERİLDİ

DHAda yer alan habere göre otomobili son anda fark eden İrem Koyuncu ise geri çekilerek kurtuldu. Mine Nuru çarptıktan sonra aracıyla 90 metre sürüklediği belirlenen Kavlak, sevk edildiği hakimlikçe tutuklandı.

RESİMLERİ BÜYÜTMEK İÇİN ÜZERİNE TIKLAYIN

“OKUMAK İÇİN ELİNDEN GELENİ YAPTI”

Burdur merkeze bağlı Gökçebağ köyünde çiftçilik ve besicilikle uğraşan Halil Uysal (50), yaptığı açıklamada, 3 çocuğundan ortancası ve tek kızı olan Mine Nuru kaybetmenin büyük üzüntüsünü yaşadığını söyledi. Uysal, “Kızım melek gibiydi. Okumak için elinden geleni yaptı. Tarih bölümüne merakı vardı. Yazın benimle çalışırdı, gece- gündüz pazara, ovaya giderdi, sebze toplardı.”BABA

 

MARKETE GİDİYORUZ”

Pazar günü telefonla aradı. Biz de pazardan gelmiştik hanımla. Aradı, Baba ne yapıyorsunuz dedi. İyiyim, kızım yemek yedim, oturuyorum, annenler yemek yiyor dedim. Baba markete alışverişe gidiyoruz dedi. Kızım kantinden al dedim. Kantin pahalı, market var orada ucuz. Oradan alacağız. İrem ile gidiyoruz dedi.

“ŞARJI BİTTİ SANMIŞTIM”

Telefonun hoparlörü açıktı. Telefonu annesine verdim telefonu. Konuşurken telefon kesildi. Bir daha ses yok. Gülerek Baba ya, baba ya diyordu. O an ses kesildi. Ben de o an şarjı bitti, zannettim. Sonra arar dedim. Oysa kızım ölmüş de haberim yokmuş.

1 saat sonra hafif kaza oldu polis memuru aradı. 2 saat sonra mı bilmiyorum, tam hatırlamıyorum, ölüm haberini aldım. Herkesin haberi olmuş da benim olmamış. İçim daralıyordu. İnternetten Aksaray haberlerine baktım. Oraya düşmüş haber. Orada gördüm” dedi.

 

“KÜÇÜK KARDEŞİMİ OKUTACAĞIM DİYORDU”

Kızının tarihi çok sevdiğini anlatan Uysal, “Hocaları da geldi. Sınavlarda çok başarılıydı dediler. Verilen bütün ödevleri, proje, sunum hepsini yapıyordu dediler. Ama yavrum o günleri göremedi. Öğretmen olacağım diyordu. Küçük kardeşimi okutacağım diyordu. Ama göremedi. Bütün arkadaşları geldi. Hepsinden Allah razı olsun. Herkes çok sevmiş de Allah onlardan fazla sevmiş. Yanına aldı. Mekanı cennet olsun” diye konuştu.

“BENİM KIZIM KİMSEYLE KÜSMEZDİ”

Kızının arazide kendisine yardım ettiğini de söyleyen Uysal, “Akşama kadar ovada çalışır, gelir, hayvanlara bakardı. Gece 12-1e kadar ders çalışırdı. Bazen ders çalıştığı yerde, uyur kalırdı. Derdi okumaktı ama olmadı. Ne diyeyim, Allah cennetine alsın. Mekanı cennet olsun. Kızım benimle koyun da güttü, ovaya da gitti. Çok fakir de değiliz. Öyle şaşaalı bir hayatımız da yok. Allaha şükür, yiyecek ekmeğimiz var. Kimseye muhtaç değiliz. İyi kötü kendi yağımızla kavrulup, gidiyoruz. Ama bir şerefsiz çıkıyor senin hayatını alıyor. Benim kızım kimseyle küsmezdi. Okul arkadaşları olsun, hocaları olsun. Kimseye bir şey etmezdi” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ