Kadınlar Sitesi

MasterChef Alican hastalığı ile hayranlarını üzdü! ‘Stres olunca ortaya çıkıyor’.. İşte, MasterChef Alican’ın hastalığı hakkında bilgiler

MasterChef Alican’ın hastalığı, yarışmada dönem dönem gündeme gelince merak konusu oluyor.

Hafta içi her gün Tv8 ekranlarında seyirci karşısına çıkan MasterChef All Star’ın iddialı yarışmacılarından olan Alican Sabunsoy, geçtiğimiz aylarda herediter anjioödem hastası olduğunu açıklamıştı. MasterChef Alican, stresli günler geçirdiğini söyleyerek “Bir kan hastalığım var kalıtsal bir hastalık. Bununla alakalı çok zamansız atak geçirebiliyorum.” demişti. 2019 yılında MasterChef ikincisi olan Alican Sabunsoy, yarışmanın favori isimleri arasında yer alıyor. Peki, MasterChef yarışmacısı Alican Sabunsoy kimdir, kaç yaşında, hastalığı ne? İşte, o konular hakkında bilgiler.

RESİMLERİ BÜYÜTMEK İÇİN ÜZERİNE TIKLAYIN

MasterChef Alican hastalığı ile dönem dönem gündeme geliyor. 2019 yılında Cemre ile çıktığı finalde ikinci olan MasterChef Alican, All Star sezonuna katılan isimlerden oldu. Geçtiğimiz aylarda kan hastalığını olduğunu ve bu yüzden ataklar geçirdiğini ilk kez ekranlarda açıklayan Alican Sabunsoy, jürilere durumunu beyan etti. Mehmet Şef Bunu biz bilmiyorduk” diyerek şaşkınlığını ifade ederken, stüdyo adeta buz kesti. Peki, MasterChef yarışmacısı Alican Sabunsoy kimdir, kaç yaşında, hastalığı ne? İşte, ayrıntılar.

MASTERCHEF ALİCAN’IN HASTALIĞI NE?
TV8’in sevilen yarışması MasterChef All Star’ın 23 Ağustos’ta yayınlanan bölümünde, açıklama yapan Alican, zor günler yaşadığını ifade etmişti. MasterChef Alican, Çok fazla rahatsızlandım bunu çok dile getirmek istemiyorum ama bu benim motivasyonumu fazlasıyla.. ” demişti.

Mehmet Şef’in hastalığını sorması üzerine Alican, sözlerini şöyle sürdürdü; “Bir kan hastalığım var kalıtsal bir hastalık.Bununla alakalı çok zamansız atak geçirebiliyorum. Onunla alakalı çok şiddetli ağrılarım oluyor. O da beni düşürüyor. “Bu bir bahane değil zaten, çünkü psikologlar mesleğin çok stresli bunu bırak diyor. Benim de üst üste böyle rahatsızlıklarım olduğundan artık…”

Somer Şef’in de 2019 finalinde de rahatsız olduğunu hatırlatması üzerine başarılı yarışmacı, “Stres olunca direkt atak geçiriyorum. Herediter anjioödem fazla bilinmiyor ama çok tehlikeli bir rahatsızlık.” ifadelerini kullandı.

MASTERCHEF ALİCAN KİMDİR?
Üniversitesi Turizm ve Seyahat Hizmetleri Yönetimi bölümüne giren MasterChef Alican Sabunsoy, aynı dönemde Mersin’de bir kafede aşçı olarak çalıştı.

2013 yılında 3 ay boyunca İstanbul’da bir Çin restoranında çalışan MasterChef Alican, hemen ardından Adana’da bir suşi restoranında çalışmaya başladı.

2017 yılına kadar Adana’da birbirinden faklı restoranlarda kısa süreli çalışmalar yapan MasterChef Alican, 2016 yılında İstanbul’da ünlü bir steakhouse restoranda çalıştı.

İstanbul’daki kısa süreli çalışmasının ardından yeniden Adana’ya dönen Alican, bir steakhouse restoranda yönetici şef olarak görev aldı. MASTERCHEF ALİCAN’ın son durağı ise yine yönetici şef olarak çalıştığı suşi restoranı oldu. MasterChef Alican Sabunsoy, aşçılık ustalık belgesine de sahiptir.

Alican Sabunsoy, MasterChef 2019’un ikincisi olmuştu.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ