Kadınlar Sitesi

Arkadaşının intiharına feryat figan ağlayan kişi katil çıktı

İstanbul’da arkadaşı ‘int*har ettiği için’ ölümüne ağlayan kişinin, arkadaşının kat*li olduğu ortaya çıktı.

Polis memuru Osman Yalınkaya, iki yıl önce Aydos Ormanı’nda ölü bulunmuştu.

Silahı elinde olduğu için önce intihar ettiği sanıldı. Ancak onu yakın arkadaşı Mahmut Sezgin’in öldürdüğü belirlendi. Sezgin’e iyi hal indirimi uygulandı ve 25 yıl hapis cezası verildi. Kanal D Haber’in özel haberine göre polis Osman Yalınkaya’nın cesedi ormanlık alanda bulundu.

Önce intihar denildi, yanındaki öğretmen arkadaşı böyle dövünerek ağladı. Ama gerçek sonra ortaya çıktı. Polisin katili o ağlayan öğretmendi. Ona mahkeme 25 yıl hapis cezası verdi.

 

AYDOS ORMANI’NDA ÖLÜ BULUNDU
İki çocuk babası, 10 yıllık polis memuru Osman Yalınkaya, iki yıl önce Aydos Ormanı’nda ölü bulundu. Aynı zamanda ortak iş de kurduğu arkadaşı öğretmen Mahmut Sezgin tutuklandı.

Son duruşmada, kasten öldürme suçundan müebbet hapis cezası verildi. Mahmut Sezgin duruşmada yaptığı savunmada, “Net olmamakla beraber silahın Osman’ın sol elinde olduğunu düşünüyorum” dedi. Olay yerine daha sonra giden iki tanık polis de benzer yönde ifade verdi.

Polis Osman Yalınkaya’nın eşi ise “Eşim solak değildi. Silah sol elinin altında bulunuyor, sağ tarafından vuruluyor. Kazayla kendisini vurabilecek bir kişi değil. 10 yıllık tecrübeli bir polis memuru” dedi.

 

AĞIRLAŞTIRILMIŞ MÜEBBET HAPİS TALEBİ
Mahkeme Mahmut Sezgin’e iyi hal indirimi de uygulanarak 25 yıl hapis cezası verdi. Ancak Osman Yalınkaya’nın ailesi bu karara tepkili. Avukat Funda Sadıkahmet de bu kararı “ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası talebiyle” istinafa götürecek.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ