Kadınlar Sitesi

MetroPOLL’ün İstanbul anketi: İmamoğlu 3 puan önde

 

MetroPOLL Araştırma’nın seçimlerle ilgili yaptığı son İstanbul anketinde CHP’nin yeniden aday gösterdiği İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, 43,5 puanla yarışı önde götürülüyor.

MetroPOLL Araştırma Şirketi’nin “İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı Yarışı” anketinin sonuçları paylaşıldı.

Anket sonuçlarına göre kararsızlar dağıtıldıktan sonra mevcut İBB Başkanı ve CHP’nin adayı Ekrem İmamoğlu, 43,5 puan ile en yüksek oyu alan aday oldu. AK Parti ve MHP’nin adayı Murat Kurum ise 40,2 puan aldı.

Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi’nin (DEM Parti) adayları Meral Danış Beştaş ve Murat Çepni yüzde 6,1; İYİ Parti’nin adayı Buğra Kavuncu ise yüzde 3,1; Zafer Partisi’nin adayı Azmi Karamahmutoğlu yüzde 2,5; Yeniden Refah Partisi’nin (YRP

Araştırma sonuçlarına göre İYİ Parti seçmeninin neredeyse yarısı, DEM Parti seçmeninin ise yaklaşık 3’te biri Ekrem İmamoğlu’na oy verme eğiliminde.

 

AK Partililerin yüzde 6’sı, MHP’lilerin ise yüzde 14’ü Ekrem İmamoğlu’na oy vermeyi düşünüyor. Öte yandan kararsız ve protesto oylar ise DEM Parti dışındaki büyün partilerin seçmenlerinde yüzde 10’un üzerinde görünüyor.

İYİ Parti seçmeninin yüzde 20’si, CHP seçmeninin yüzde 15’i, AKP ve MHP seçmeninin ise yüzde 14’ü ya kararsız ya da oy vermeyi düşünmüyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ