Kadınlar Sitesi

O halanın cezası belli oldu

 

İzmir’deki bir rezidansın otoparkında yeğeni 8 yaşındaki Kutsal Hazar Eymen Kara’nın kullandığı cipin altında kalarak ölümüyle ilgili yargılanan hala Zerrin Akça (42), bilinçli taksirle ölüme neden olma suçundan 1 yıl 8 ay hapis cezasına çarptırıldı.

İzmir’de 1 Ağustos 2021’de, 8 yaşındaki Kutsal Hazar Eymen Kara, halası Zerrin Akça’dan (42) kendisine köpek almasını istedi. Akça, yeğeniyle rezidanstaki evine para almaya gitti. Rezidansın otoparkında Eymen, halasının kullandığı cipten indi. Bir süre sonra Akça, cipi hareket ettirdi. Küçük Eymen, bir süre yanında koştuğu aracın altında kalıp yaşamını yitirdi. Gözaltına alınan Zerrin Akça ise ifadesinin ardından serbest bırakıldı.

RESİMLERİ BÜYÜTMEK İÇİN ÜZERİNE TIKLAYIN

TAKDİR İNDİRİMİ
Akça’nın yargılanmasına İzmir 14’üncü Asliye Ceza Mahkemesi’nde devam edildi. Geçen 28 Kasım’daki 10’uncu duruşmada karar açıklandı.

 

Hâkim, Akça’ya ‘bilinçli taksirle ölüme neden olma’ suçundan önce 4 yıl hapis cezası verdi. Ardından Eymen’in halası olan sanık Akça’nın kişisel ve ailevi durumu bakımından mağdur olduğu anlaşıldığına hükmedip bu cezasında yarı oranda indirim yaptı, 2 yıla indirdi. Sanık Akça’nın suç sonrası tutum ve davranışlarını takdirimi indirim sebebi olduğuna karar veren hâkim, cezayı 1 yıl 8 ay hapse çevirdi. Mahkeme, sanığın geçmişi, sabıka durumu, suç işleme hususundaki eğilimi dikkate alındığında cezasının ertelenmesi halinde ilerde suç işlemekten çekineceği yönünde mahkemeye olumlu kanaat oluşmadığından verilen cezanın ertelenmesine ve para cezasına da çevrilmesine yer olmadığına da hükmetti. Akça’nın 1 yıl 8 ay boyunca sürücü belgesinin geri alınmasına da karar verildi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ