Kadınlar Sitesi

Başak Burcu Kadını

 

Başak Burcu Kadını

Başak Burcu kadınını özellikleri;

Başak burcu çalışkan ve pratik kişilerdir ve yaşamlarında en önemli olan iştir. Sorumluluk sahibi, idealist, hırslı, naziktir. Detaylara önem verir detaycıdır ve titizdir. En ufak ayrıntılara bile dikkat ederler. Evcimen olurlar, ailelerine ve ev yaşamlarına önem verirler. Evde zaman geçirmekten, eve zaman ayırmaktan mutlu olurlar. Başak kadınları hoş mizaçlarıyla arkadaşları arasında sevilen bir simadır ve çok sayıda arkadaşları vardır. Mizah anlayışları gelişmiştir. Kolay kırılırlar alıngandır, darıldıklarında hemen affedemezler, kindar değildirler fakat kolay unutmazlar. Çocukları çok severler ve onlarla vakit geçirmekten mutluluk duyarlar. Hayatı kontrol etmek onlara güven verir. Herkese güler yüzlü davranırlar ama utangaç oldukları için kendilerini oldukları gibi gösteremezler. Fazla samimi olamadıkları için buda onları soğuk bir görüntüye sokar. Ayrıca okumaya da çok düşkündürler.

Başak Burcu kadınının iş hayatı;

Oldukça zeki olan Başak burçları pratik çözümler üreterek insanlara hizmet vermeyi severler. Bütün işleri severler fakat çok dikkatli yapıları sayesinde özellikle dikkat isteyen işleri severler. Başaklar iyi bir sekreter, öğretmen, muhasebeci ya da zanaatkâr olabilirler. Örgütlenme yetenekleri zayıf olduğu için yönetici ya da şef olamazlar ama geri planda çevreye denge sağlayan bir görevde oldukça başarılı olurlar.Başak burcunun çalıştığı ortam son derece düzenli temiz ve hijyeniktir, adeta bir hastane odası kadar temizdir.

 

 

Başak Burcu kadınının aşk hayatı;

Başak kadını iyi konuşabilen insanları severler, etrafında zeki, sakin insanlar olmasını isterler ve böyle ortamlarda bulunurlar. Başak kadını yaşamı paylaşmaya karar verdiği insanı hayatında aldığında ona her zaman sadık olarak mutlu etmek için ellerinden geleni yaparlar. Sorumluluklarına düşkün, entelektüel ve hassas insanlar başakların aşkını kazanabilirler ve anlayabilirler. Dışarıdan kolay anlaşılamayan başaklar ilişkilerinde sıcak, samimi ve dürüsttürler. Başak kadınının kalbini bir kez kazandığınız zaman kendinizi sonsuz bir sıcaklığın ve sevginin içinde bulursunuz.

Başak Burcu kadınının sağlığı;

Hijyen ve temizliğe önem veren Başak kadını hastalıklar konusunda da aynı titizliktedirler. En ufak bir rahatsızlık anında bile kendilerini doktora veya hastaneye atarlar. Başaklar vücutta batın bölgesi, bağırsaklar, dalak ve merkezi sinir sistemine hâkimdir. Asıl olan on iki parmak bağırsağı ve karın zarı başak burcunun yönetiminde bulunmaktadır. Sinir sistemi oldukça hassastır. Bağırsak rahatsızlıkları ile ülser, kolit, karınzarı iltihabı, apandisit, kabızlık gibi rahatsızlıklar Başaklarda sıklıkla görülür. Düzenli beslenmediklerinde, az pişmiş, salçalı, baharatlı yemeklerde ve kuvvetli içkiler aldıklarında mide problemleri daha da artmaktadır.

 

23 Ağustos – 22 Eylül tarihleri arası;

Gurubunuz: Toprak

Uğurlu gününüz: Çarşamba

Uğurlu sayınız: 5

Uğurlu taşınız: Koyu mavi safir

Uğurlu renkleriniz: Açık sarı, açık mavi, kobalt mavisi

En belirgin özelliğiniz: Temizlik

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ