Kadınlar Sitesi

Emel Sayın’a sinemayı bıraktıran sahne!

Emel Sayın 1980’de Cüneyt Arkın ile oynadığı ‘Rüzgar’ filminden sonra sinemayı bırakmıştı.

Cüneyt Arkın aynı zamanda yönettiği filmde Sayın’ı zorlu şartlarda çalıştırdığı için buna kendisinin sebep olduğunu söylemişti. Bir de kamera önünde Emel Sayın’dan sopayla dayak yediğini anlatmıştı. POSTA’ya konuşan Emel Sayın “Benim suçum yoktu. Kendisi ısrar etti vurdum” dedi. Sinemayı bırakma nedenini ise şöyle açıkladı: “Bir sahnede içimde gecelik vardı. Üstümü çarşafla örttüler. Gazetelerde ‘Emel Sayın çıplak. Cüneyt Arkın ile yatakta’ diye haber çıktı. O gün sinemaya küstüm.” Alev Gürsoy Cimin/ POSTA

Cüneyt Arkın hayatını anlattığı ‘Benim Kahramanım Türk Halkıdır’ kitabında 1980’de Emel Sayın ile çektikleri ‘Rüzgar’ filminden bahsetmişti. Aynı zamanda yönettiği filmde Emel Sayın’ı zorlu şartlarda çalıştırdığını söylemişti.

‘O NE DERSE YAPTIM’
Bir daha da bir filmde oynamadığını ifade etmiş, “Emel beni hiç sevmez” demişti. POSTA’ya açıklama yapan Emel Sayın “Rüzgar benim 15. ve son filmim oldu. Dayak sahnesi vardı ama benim suçum yoktu. Kendisi ısrar etti, vurdum. Cüneyt’i çok seviyorum. Filmin ayrıca yönetmeniydi. O ne derse yaptım” diye konuştu.

Emel Sayın bir daha film çekmeme kararını neden aldığını ise şöyle anlattı: “Bir yatak sahnemiz vardı. Cüneyt bana dedi ki ‘İçinde geceliğin olsun ama çarşafla örtelim. Omuzların görünsün, sanki çıplakmış duygusunu versin’. Benim böyle sahnelerde çok hassas olduğumu herkes biliyor. Ama öyle tatlı rica etti ki kıramadım. Sete gazeteci gelmesin, o sahneler servis edilmesin diye ricada bulundum. Bir hafta sonra bir baktım ‘Emel Sayın çıplak, Cüneyt Arkın ile yatakta’ diye haber çıktı.

YATAK SAHNESİ OLAY OLDU!
O kadar üzüldüm ki! Yıl 1980 ve bana türlü türlü mektuplar gelmeye başladı ‘Senden beklemezdik’ tarzında.”

‘O GÜN KÜSTÜM’
Bu olayın kendisi için dönüm noktası ve sinemayı bırakma sebebi olduğunu söyleyen Emel Sayın sözlerini şöyle bitirdi: “Kimseye derdimi anlatamadım ve o gün küstüm. Bir daha film yapmıyorum ben dedim. Bu fotoğraf kimden çıktı hâlâ bilmiyorum.

‘TAVRIM CÜNEYT’E DEĞİLDİ’
Kırıldım, çok üzüldüm ama Cüneyt’e değildi bu tavrım, filmin yapımcısı Abdurrahman Keskiner’di. Acaba o mu reklam olsun diye yaptı diye çok düşündüm. Bugün olsa öyle düşünmez, sinemayı bırakmazdım.”

Emel Sayın, Cüneyt Arkın ile çektiği bu sahne gazetelere haber olunca sinemayı bıraktı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ