kadın sitesi, moda, estetik, gebelik, hamilelik

Bacak İnceltme Hareketleri

Bacak İnceltme Hareketleri
Bacaklarınızdan şikayetçiyseniz eğer evinizde de rahatlıkla yapabileceğiniz kolay ve etkili hareketleri sizde yaparak bacaklarınızı inceltebilirsiniz..
Evde yapabileceğiniz basit ve kolay egzersizlerle daha fit bacaklara sahip olabiliriz… Spor salonlarında para harcamak istemiyorsanız ve buna zamanınızda yoksa eğer, azimliyseniz evinizde de basit bacak hareketleri ile daha ince bacaklarınız olabilir..
Yaza gireceğimiz şu günlerde özellikle belli yerlerinden rahatsız olanlar kilolarından bacaklarından vb kişiler kolları sıvamalı ve yaza hazırlanmalı diye düşünüyorum.. Çünkü havalar ısınacak deniz mevsimi gelecek şortlar bikiniler giyilecek bunun için bacakları inceltmek için neler yapmalıyız yazımıza göz atarak öğrenecek olursak..

Videoda İzleyelim:

bacak inceltme hareketleri
Kısa zamanda incecik bacaklara sahip olmak için yapmanız gerekenler..

  • Spor ve Beslenme:  Bacak egzersizleri ile birlikte yeme içme konusunda da dikkatli olmanız gerektiğini bilerek başlamalısınız egzersizlere..                           Öncelikle fit bacaklar istiyorsanız bol bol su içip tuz ve şekerden uzak durmalısınız…
  • Pilates: Son zamanların gözde spor malzemelerinden olan pilates bacakları inceltmek için oldukça etkili bir spor biçimi. Pilates seti satın alıp videolarını da internetten izleyerek veya DVD lerini alıp evinizde kolayca bacak egzersizleri yapabilirsiniz..  Pilates salonlarından da faydalanabilirsiniz ama bu yine size bütçe olarak yük getirecektir..

pilates

  • Yürüyüş ve Bisiklet: Yürüyüş yapmak ve alanınız müsaitse bisiklete binmek en etkili bacak inceltme egzersizlerindedir.. Hergün bisiklete ve yürüyüşe en az yarım saat kırkbeş dakika vakit ayırmalısınız..

bisiklete binmekyürüyüş

  • Step up Egzersizi: Step yapmak bacakları inceltmek için başka bir etkili yoldur.. Bunun içinse step tahtanız olmanız gerekmektedir, eğer step tahtanız yoksa bir tabure de kullanabilirsiniz.. Hatta üsr üstte kitaplar koyup kendinize bir ortam hazırlayabilirsiniz.. Basamak çıkar gibi hareketlerle ilk gün için 10 kez yaparak başlayabilirsiniz.. Bu hareketler bacaklarınıza esneklik katar ve incelmesine yardımcı olur..

step

  • Baldırları inceltmek için:Üst bacaklarınızı şekillendirmek için bacaklarınızı omuz hizasında kadar açtıktan sonra ellerinizi de kalçalarınıza koyun bacakları yere değdirmeyecek durumda kırın bu şekilde bu hareketi 10 kez yapın.
  • İpuçları : Hareketleri yaparken kalça kaslarınızı sıkın. Bacaklarınızı birleştirin ve kırmadan ellerinizi ayak parmaklarınıza değdirin. Bu hareketlerde üst bacaklarınıza şekil verecektir..
  • Alttaki resimdeki hareketleri de evde yaparak üst, arka-alt bacaklarınızı çalıştırın, ayrıca da bel bölgenizin de incelmesine yardımcı olabilirsiniz.

on-bacak-ve-arka-bacak-inceltme-egzersiz-hareketleri

On-Bacak-inceltme-icin-Egzersiz-Hareketi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ